Staat vergoedt schade stroomstoring Bommelerwaard

  vrijdag 21 december 2007 | 16:46 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 26 december 2007 | 20:01

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De beschadigde hoogspanningsmast. Foto: ANP

De beschadigde hoogspanningsmast. Foto: ANP

DEN HAAG (ANP) - De Staat is bereid de schade te vergoeden die het gevolg is van de stroomstoring in de Tieler- en Bommelerwaard.

Minister Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken) zei vrijdag dat de overheid samen met de verzekeraars de schade zal inventariseren en afwikkelen.

Gedupeerden moeten hun schade melden bij hun verzekeraar waarna die in samenspraak met de Dienst regelingen, een agentschap van het ministerie van Landbouw, de zaken afhandelt. Daarnaast zal de overheid de crisisbestrijding evalueren, aldus Ter Horst.

Vorige week ontstond een grote stroomstoring nadat een Defensie-helikopter een hoogspanningsmast ramde, waardoor de stroomkabels over de Waal knapten. Ongeveer 100.000 mensen zaten daarna enkele dagen zonder elektriciteit.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ik vind het wel vreemd dat de Nuon voor de Bommelerwaard niet nood-agregaten heeft laten installeren waarmee de hele Bommelerwaard van stroom kon worden voorzien. Ik weet dat dat aanbod is gedaan door grote agregaat-bedrijven, die dit ook binnen korte tijd konden realiseren. Maar nee, ze wilden het zelf oplossen. Ik denk dat dit duurder uitvalt dan wanneer ze op dat aanbod waren ingegaan.
Alex Olzheim uit Varik - 26-12-2007 | 17:49
Dat lijkt me ook niet meer dan normaal ! al moet je helemaal niet verbaast opkijken als je toch niet voor bepaalde dingen betaald krijgt, het geld moet van de ,,staat"" komen ! bij de meeste mensen die al eens een vergoeding van de ,,staat"" hebben ontvangen, zal er ongetwijfelt al wel een belletje gaan rinkelen ! want die weten wat dat inhoud als je van de ,,staat"" wat moet ontvangen !
GERRIT LOUTER OCHTEN - 24-12-2007 | 15:21

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels