Geen onvoldoende voor 40 miljoen tekort

  woensdag 09 januari 2008 | 16:28 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 18 januari 2008 | 18:29

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Marijke van Haaren.

Marijke van Haaren.

ARNHEM - De Gelderse gedeputeerde Marijke van Haaren krijgt geen onvoldoende voor haar rol rond het miljoenentekort van het plan Hart van Dieren.

Een grote meerderheid in Provinciale Staten van Gelderland zag daarvoor gisteren onvoldoende reden.

Volgens D66, Groep Van Bergen en SP waren die redenen er volop. Afgelopen zomer werd duidelijk dat het futuristische plan om een spoorlijn en een weg in tunnels door het centrum van het dorp Dieren te leiden, een tekort van 40 miljoen euro kende op een budget van 100 miljoen. Het plan gaat nu waarschijnlijk niet door. De Rhedense wethouder Wilschut vertrekt om deze zaak.

Uit een onderzoeksrapport bleek daarna dat de bestuurders van Gelderland en de gemeente Rheden te druk waren met onderlinge discussies en daardoor niet in de gaten hadden dat er een enorm tekort ontstaan was. Ze hadden dat wel kunnen weten als ze beter hadden opgelet, concludeerden de onderzoekers.

D66 diende daarom gisteren een motie in waarin werd vastgesteld dat de bestuurlijke controle onvoldoende was.

Die term bleek politiek zeer gevoelig te liggen. Alle partijen waren het erover eens dat er fouten gemaakt waren, maar het gebruik van de term onvoldoende zou het imago van gedeputeerde Van Haaren te veel beschadigen.

Van Haaren zelf erkende ook dat er fouten gemaakt waren, maar vermeed uitdrukkelijk de term onvoldoende. Ook haar partij, het CDA, wilde daar niets van weten. Statenlid Albert Schol had moeite met de term omdat het om een 'kwantitatief begrip' zou gaan.

De provinciale politiek praat de komende maanden nog een keer over wat er allemaal mis is gegaan.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Ontvang net het glossy magazine van de provincie: "GLD.Leeft, werken aan een mooie provincie".
Op de achterpagina o.a. een foto van mevr. van Haaren en iets daaronder een artikel over hoe de provincie de kloof met de provincie denkt te dichten, nl. door te debatteren.
Kan geen kwaad. Maar ook "geen woorden maar daden" in het geval van Haaren: een dikke onvoldoende en politieke consequenties ! :-
Christ van Keulen - 18-01-2008 | 13:25
Mevr van Haren zit nu 5 jaar op het pluche geplakt. In deze tijd is geen enkele rondweg aangelegd en dit zal ook in de resterende 3 jaar niet gebeuren!. 8 jaar dolce far niente. Vorig jaar werd door Olof Wullink ernstige ambtelijke corruptie met grondverkopen aan de kaak gesteld. En nu weer dit te kort van 40 milj.
Wanneer komt de heer Albert Schol van het CDA wel in actie?
Olof Wullink
Olof Wullink - 10-01-2008 | 14:08


Wat een minachting voor de bestuurlijke verantwoordelijkheid na het plegen van zo'n veregaand mismanagement: een tekort van 40 mlj op een budget van 100 mlj.
Gemeenschapsgeld naar de vaantjes en mevrouw is bezorgd over haar imago !!!!!!!
Waar zou die kloof tussen politiek en burger toch vandaan komen???
Ciske - 10-01-2008 | 11:55


Voor de heer Schol en rest van college en coalitie:
Ik ga de school van mijn kinderen ook verzoeken hen geen onvoldoendes meer te geven omdat dit een "kwantitatief begrip" betreft. Daarnaast beschadigt het het imago van mijn kinderen
Ciske - 10-01-2008 | 12:01
Ook op het provinciehuis zitten de gedeputeerden stevig vastgelijmd op hun zetel. Een beschamende vertoning.
Toine van Bergen, Solidara - 10-01-2008 | 09:39

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels