Foto: Ruud Seuren, Velp
De Dorpsboerderij in Oosterbeek werd totaal vernield door het nooodweer. De geplande open dag moest worden geannuleerd. foto Dorpsboerderij Oosterbeek
Foto: E. Pauw, Oosterbeek
Foto: E. Pauw, Oosterbeek
Foto: E. Pauw, Oosterbeek
Een bui met enorme hagelstenen daalt neer op een weg in Arnhem. Onweer en hagel hebben zondagmiddag rond twee uur veel schade aangericht in Arnhem en omgeving en andere gebieden in het oosten van het land. ANP Photo
Foto: Ruud Seuren, Velp
Foto: Ruud Seuren, Velp
Foto: Ruud Seuren, Velp
Foto: Ruud Seuren, Velp
Hagelstenen als eieren zo groot vernielden onze bloemen en planten in de tuin. Het ging zo hard tekeer, dat zelfs de dop van de benzineklep van de auto spontaan open ging. Foto: Ruud Seuren, Velp
Foto: Ruud Seuren, Velp
Foto: Ruud Seuren, Velp
Foto: Ruud Seuren, Velp
Foto: E. Pauw, Oosterbeek
Een boom waaide over bovenleiding trolley tijdens hevig noodweer in Arnhem. foto Marc Pluim
Foto: E. Pauw, Oosterbeek
Omgewaaide bomen zijn in Eibergen op de weg een auto terecht gekomen. foto ANP/Nu.nl
Het Duivense afwateringssysteem kan de grote hoeveelheid regenwater niet aan. Kinderen maken er dankbaar gebruik van. foto ingezonden door Jan Berrelkamp
Hagelstenen zo groot als knikkers in Oosterbeek. foto ingezonden door: Ria Aalbers-Kleijn
Hagelstenen zo groot als een knikker. foto Thijs Jebson/De gelderlander
Schade aan het gebouw van Basta. foto Thijs Jebson/De Gelderlander
De heer en mevrouw Bennik in Driel hard aan het werk om de kolken vrij van bladeren te houden. Foto: Kirsten den Boef, Driel
Een hevig noodweer raasde over Arnhem. foto: Leon van Wijngaarden/De Gelderlander
Een hevig noodweer raasde over Arnhem. foto Leon van Wijngaarden/De Gelderlander
Takken en wateroverlast op het Monchyplein in Arnhem. foto Tom Ruijfrok/De Gelderlander
Wateroverlast aan de Velperbuitensingel in Arnhem. foto ingezonden door Nicole
Hagel in Oosterbeek. foto Leon van Wijngaarden/De Gelderlander
Noodweer in de Hoogkamp Arnhem. foto Dick Hol
ARNHEM/HEERLEN (ANP) - Onweer en hagel hebben zondag in het oosten en zuiden van het land schade aangericht. Als gevolg van blikseminslag brandde een woning in Heerlen geheel uit. De bewoner raakte licht gewond. Volgens de politie moet het huis als verloren worden beschouwd.
De brandweer sloeg in de avonduren in Zuid-Limburg groot alarm wegens het grote aantal meldingen van wateroverlast na een noodweer met hevige bliksem, felle windstoten en hagelbuien. Een aantal wegen in Heerlen stond blank, putdeksels kwamen omhoog. Ook zijn er in meerdere plaatsen bomen omgewaaid.
In de middag hadden onweer en hagel schade berokkend in Arnhem en omgeving en andere gebieden in het oosten van het land. De centrales van politie en brandweer hadden hun handen vol aan schademeldingen.
Volgens weerinstituut KNMI ging het een aantal uren flink tekeer op de lijn Eindhoven-Arnhem-Emmen. Het buienfront, met hagel en windstoten tot 90 kilometer per uur, trok over het oosten van het land. In Limburg was het rond drie uur in de middag nog tegen de 30 graden. Daarna koelde het snel af en stak de wind op.
Tijdens het noodweer rond Arnhem kwamen hagelstenen zo groot als pingpongballen naar beneden. De hagelstenen hadden volgens het KNMI een omvang van drie à vier centimeter. Talloze auto's raakten daardoor beschadigd. Ook ontstond er veel wateroverlast. Door blikseminslag en windstoten gingen bomen tegen de vlakte.






Sorteer reacties











