Nederlands koningshuis bijna duurste Europa

  dinsdag 26 januari 2010 | 11:11 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 28 januari 2010 | 11:54

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Koningin Beatrix. ANP

Koningin Beatrix. ANP

BRUSSEL - Het Nederlands koningshuis is het op één na duurste van Europa. Dat heeft de Belgische politicoloog Herman Matthijs, hoogleraar aan de Vrije Universiteit van Brussel, becijferd.

Het Nederlandse koningshuis kost 39,6 miljoen euro per jaar, aldus Matthijs dinsdag in de Vlaamse krant De Morgen. Alleen de Britten zijn duurder uit: zij zijn 46,6 miljoen kwijt aan hun koninklijke familie.

In Noorwegen bedragen de kosten ruim 28 miljoen, in België 13,7 miljoen, in Denemarken en Zweden een dikke 12 miljoen en in Spanje bijna 8,8 miljoen. Het goedkoopst zijn de Luxemburgers uit: hun groothertog en familie staat jaarlijks voor 8,7 miljoen euro op de begroting.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Wist U dat Beatrix 16 (ZESTIEN) keer zoveel verdient,pardon KRIJGT,dan president Obama van de V.S. ? Dat staat toch in geen enkele verhouding t.o.v.de verantwoordelijkheid die deze man moet dragen ? Hoezo is een gekozen president duurder ? Laten we toch spoedig een einde maken aan het achterhaalde oranje-sprookje !
T.J. - 28-01-2010 | 11:54
Dit is exclusief de andere inkomsten die ze hebben laten zien in de serie Schavuit van Oranje.
Goed voorbeeld doet goed volgen, want dit gaat gewoon door....SCHANDE.... moeten we hier begrip voor opbrengen. Het is een grote schande dat wij dit toelaten terwijl er zoveel armoe is in Nederland !!!!
pe - 28-01-2010 | 10:43
Ik bedoel natuurlijk Maurits!!!
gea - 28-01-2010 | 10:05
Wat een gezeur.. € 39.600.000 gedeeld door 17.000.000 inwoners is iets meer dan € 2.35, lees: TWEE EURO EN VIJF EN DERTIG CENT !! per inwoner van Nederland per jaar..
Nou alsof dat nu zo veel is.. Je krijgt er gratis ook nog een schtterende toekomstige koninging erbij ook. En vergeet niet de prachtige soap over de schavuit van Oranje op TV er gratis bij..
Kan geen Dallas of andere soap regenop..
royal - 28-01-2010 | 10:16
Friso gaat voor 2 dagen in de week werken bij het ministerie om de electrische auto te promoten. Jawel voor 200.000 euro!!! Dus heel dik boven de balkenende norm!!! Dat mag dan weer wel?????
gea - 28-01-2010 | 10:04

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels