Website Stegeman (SBS) gekraakt

  maandag 15 maart 2010 | 11:14 | Laatst bijgewerkt op: maandag 15 maart 2010 | 16:31

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Alberto Stegeman. ANP

Alberto Stegeman. ANP

AMSTERDAM - De website van onderzoeksjournalist Alberto Stegeman (SBS6) is in de nacht van zondag op maandag gekraakt. Hackers veranderden de tekst van de website undercoverinnederland.nl, zo liet de journalist maandag weten.

Stegeman maakt er in zijn televisieprogramma’s veel werk van fouten in beveiligingssystemen aan de dag te leggen. Hij zegt niet wakker te liggen van de actie. „Nu weten we dat dit kan gebeuren, daar ben ik hem dankbaar voor. Ik heb niet de illusie dat als de sites van Microsoft en ABN/AMRO gehackt kunnen worden, dat bij mij niet zou kunnen gebeuren’, aldus Stegeman. Volgens de programmamaker heeft de hacker geen informatie kunnen verkrijgen via de website.

Onlangs kwam de SBS6-journalist in het nieuws door in zijn programma aan te tonen dat de beveiliging op Schiphol lek is. In de uitzending was te zien hoe het nog altijd mogelijk is om op de luchthaven springstof aan boord van vliegtuigen te brengen.

Schiphol heeft als reactie extra veiligheidsmaatregelen genomen. In een gezamenlijke verklaring van Schiphol en de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding (NCTb) werd aangegeven dat de beveiliging wordt verhoogd bij winkels waar belastingvrij kan worden gewinkeld.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels