ARNHEM - 35 Gelderse instellingen krijgen mogelijk geen subsidie meer van de provincie. Bij deze instellingen werken mensen met een salaris boven de balkenendenorm van 181.000 euro.
Provinciale Staten bepaalden eerder deze maand dat de provincie geen instellingen meer mag subsidiëren als sprake is van overschrijding van de balkenendenorm.
Uit gegevens van het ministerie van Binnenlandse Zaken blijkt dat veel zorginstellingen in Gelderland boven die norm zitten. Bij ziekenhuizen, universiteiten, woningbouwverenigingen, maar ook bij de gemeenten Westervoort, Nijmegen en Apeldoorn zitten werknemers boven de door de provincie vastgestelde subsidienorm.
Veel beleid van de provincie kan door de motie niet meer worden uitgevoerd. Zo investeert de provincie tientallen miljoenen euro's in achterstandswijken in Arnhem en Nijmegen.
Omdat woningbouwverenigingen daar vaak de projecten uitvoeren, kunnen deze investeringen in gevaar komen. De inschatting in het provinciehuis is dat het UMC St Radboud of de Wageningen Universiteit niet het salaris van hun topman zullen verlagen om een provinciesubsidie binnen te halen. Ambtenaren van de provincie Gelderland bestuderen of er een uitweg is. Gedeputeerde Co Verdaas liet echter al eerder weten dat hij geen andere dan een letterlijke interpretatie mogelijk achtte. "Hier is geen woord Spaans bij."
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties











