LEUTH - ‘De meest heftige en gruwelijke zaak van de laatste jaren.’ Zo noemt de diereninspectie de vondst van 62 ernstig verzwakte en vervuilde honden in Leuth.
De honden zaten in hokken met een dikke laag ontlasting. Ze waren sterk vermagerd, kaal door de schurft en de meesten hadden zichzelf opengekrabd.
De Inspectiedienst was volgens De Ruijter al vaker bij de kennel geweest. „Het was een adres waar we regelmatig gingen kijken. Alles was steeds prima in orde. Waarom de toestand plotseling zo is verslechterd, is ons een raadsel.“
De controle en daaropvolgende ontruiming van de kennel hadden vorige week donderdagmiddag al plaats. De LID en de politie besloten de zaak stil te houden. De Ruijter: „We twijfelden of, en zo ja hoe, we deze gruwelijke zaak naar buiten moesten brengen. Nu De Gelderlander weet heeft van de zaak, heeft geheimhouding geen nut meer.“
De eigenaar van de kennel wordt verdacht van dierenmishandeling. „Wij maken proces-verbaal op. Daarna beslist de officier van justitie“, zegt de LID-woordvoerder. „Ik vind dat dierenbeulen in ons land over het algemeen te lage straffen krijgen. Dit soort gruwelijkheden wordt vaak met verontrustend lage transacties afgedaan. Er moet eens recht gedaan worden aan het publieke gevoel.“
De honden die de ontberingen overleefden, zijn op een zogenoemde ‘stille locatie’ ondergebracht.
De gemeente Ubbergen heeft de eigenaar van de kennel in december laten weten dat hij met zijn activiteiten moest stoppen. Zijn hondenfokbedrijf in een paardenstal was in strijd met het bestemmingsplan en kon dus niet gelegaliseerd worden. Afgaande op de mate van vervuiling en uitputting van de dieren is de kennelhouder kort daarna met het voeren en verzorgen van de honden gestopt.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.


Sorteer reacties











