Trein tussen Bangladesh en India rijdt weer

  maandag 14 april 2008 | 10:59

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
DHAKA (ANP) - Voor het eerst in meer dan veertig jaar rijdt er weer een passagierstrein tussen Bangladesh en India. De met bloemen versierde 'Vriendschap Express' vertrok maandagochtend vanuit de Bengaalse hoofdstad Dhaka onder begeleiding van volksmuziek en -dans, zo bericht de BBC.

,,Dit is een historische gebeurtenis voor beide landen'', aldus de Bengaalse minister van Buitenlandse Zaken op de eerste dag van het Bengaalse Nieuwjaar. In India zwaaide zijn ambtsgenoot met een vlag de andere trein uit die in tegengestelde richting vertrok vanuit de oostelijke stad Calcutta.

Passagierstreinen tussen India en Bagladesh kwamen te vervallen in 1965 na een oorlog tussen India en Pakistan, waarvan Bangladesh toen deel uitmaakte. ,,Ik kan me nog levendig herinneren hoe de volgepakte trein destijds tot stilstand werd gebracht'', aldus een 78-jarige man die maandag opnieuw van de treinverbinding gebruik maakte.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels