Rode Kruis begint vaccinatieprogramma Haïti

  maandag 08 februari 2010 | 16:11

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de komende dagen 140.000 mensen in Haïti inenten tegen de mazelen, difterie, tetanus, rodehond en kinkhoest. De medische hulporganisatie begint met vaccineren in de hoofdstad Port-au-Prince, waar de mensen het grootste risico lopen op besmetting.

De campagne wordt in samenwerking met onder meer VN-kinderfonds Unicef uitgevoerd, zo heeft het Rode Kruis maandag laten weten. Ook krijgen Haïtianen vitamine A en medicatie tegen wormen. De vaccinatiecampagne duurt twee weken en richt zich vooral op mensen die dakloos zijn geworden door de zware aardbeving van 12 januari en die sindsdien in een van de honderden kampen verblijven.

Enkele honderden lokale vrijwilligers van het Rode Kruis helpen bij de vaccinaties. Zij zijn hier de afgelopen week in getraind.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels