Kadaffi oppert tweedeling Nigeria

  dinsdag 16 maart 2010 | 12:10 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 16 maart 2010 | 12:38

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Muammar Kadaffi. ANP

Muammar Kadaffi. ANP

TRIPOLI (ANP) - De Libische leider Muammar Kaddafi wil dat Nigeria wordt opgesplitst in een christelijk en islamitisch deel. Dat zei hij maandagavond tijdens een bijeenkomst met studenten in de Libische hoofdstad Tripoli.

Kaddafi wil dat in het zuiden van Nigeria een christelijke staat wordt gevestigd met als hoofdstad Lagos. In het noorden van het Afrikaanse land pleit hij voor een islamitische staat met Abuja als hoofdstad. Ongeveer de helft van de Nigeriaanse bevolking bestaat uit moslims; de andere helft van de Nigerianen is christen.

Er breken regelmatig godsdienstrellen uit in Nigeria. Begin maart kwamen vijfhonderd mensen om bij geweld tussen moslims en christenen in de deelstaat Plateau, toen christelijke dorpelingen werden aangevallen door islamitische veehouders.

Kaddafi, die bekendstaat om zijn radicale ideeën, is al veertig jaar aan de macht in Libië. Onlangs riep hij op tot een heilige oorlog tegen Zwitserland, dat hij als ongelovig en ketters bestempelt. Vorig jaar stelde de leider voor om Zwitserland te verdelen onder Duitsland, Frankrijk en Italië.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels