Opnieuw minder omzet detailhandel

  dinsdag 16 maart 2010 | 10:14

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Supermarkten draaiden in januari 5 procent minder omzet dan in dezelfde maand een jaar eerder. ANP

Supermarkten draaiden in januari 5 procent minder omzet dan in dezelfde maand een jaar eerder. ANP

DEN HAAG (ANP) - De detailhandel heeft in januari 4,9 procent minder omzet geboekt dan in dezelfde maand een jaar eerder. Het volume was 6,2 procent kleiner. De prijzen waren 1,4 procent hoger, voornamelijk door sterk gestegen brandstofprijzen. Dit blijkt uit dinsdag gepubliceerde cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

De winkels in voedings- en genotmiddelen zagen de omzet ruim 5 procent afnemen. Bij de supermarkten kwam de omzet bijna 5 procent lager uit. Het omzetniveau bij deze winkels bleef vrijwel gelijk aan een jaar eerder als rekening wordt gehouden met het verschil in koopdagen. Bij de speciaalzaken kwam de omzet 11 procent lager uit ten opzichte van januari 2009.

De omzetontwikkeling in de detailhandel is in januari negatief beïnvloed door de samenstelling van koopdagen. Zo had januari 2010 een zondag meer en een koopavond minder dan januari 2009. Na correctie voor dit effect komt de omzetontwikkeling van de detailhandel uit op ongeveer min 1 procent.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels