Boskalis is voorzichtig na omwenteling markt

  donderdag 18 maart 2010 | 07:18 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 18 maart 2010 | 11:28

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Vlag bij het hoofdkantoor van Boskalis in Papendrecht. De baggeraar presenteerde vandaag de jaarcijfers. ANP

Vlag bij het hoofdkantoor van Boskalis in Papendrecht. De baggeraar presenteerde vandaag de jaarcijfers. ANP

PAPENDRECHT (ANP) - De omwenteling in de baggermarkt na jaren van uitbundige groei maakt Boskalis voorzichtig ten aanzien van de ontwikkelingen op de korte termijn. Dat zei bestuursvoorzitter Peter Berdowski donderdag in een toelichting op de resultaten over 2009.

De winst van de baggeraar daalde met 8,5 procent tot 227,9 miljoen euro van 249,1 miljoen euro in het recordjaar 2008. Berdowski verwacht dat de winst dit jaar verder afneemt. Daarbij houdt hij geen rekening met de eventuele bijdrage van Smit Internationale mocht de overnamepoging van de maritiem dienstverlener slagen.

Berdowski kon niet met zekerheid zeggen hoe hoog die bijdrage zal zijn. Boskalis had vorig jaar, met een kwart van de aandelen Smit in handen, recht op een kwart van de winst van Smit. Die bedroeg 102 miljoen euro. Inmiddels heeft Boskalis een belang van bijna 30 procent. ,,Je kunt het niet één op één samenvoegen omdat er nog kosten vanaf zullen gaan.''

,,We hebben een periode van hosanna achter de rug in de jaren 2007 tot en met 2009, waarin er meer werk was dan beschikbare schepen. De crisis veroorzaakte een omwenteling, maar we hebben nog steeds een mooie portefeuille'', aldus de topman.

Boskalis had aan het einde van 2009 nog voor 2,9 miljard euro aan opdrachten in de boeken, waarvan de helft dit jaar wordt uitgevoerd. Als gevolg van de crisis zijn klanten echter terughoudender geworden met het in gang zetten van projecten. Berdowski verwacht in de loop van dit jaar ,,wat werk bij elkaar te sprokkelen'', maar het zal in een aanzienlijk lager tempo gaan dan in het verleden.

De behoedzaamheid van Berdowski lijkt vooral betrekking te hebben op dit jaar, want voor 2011 en 2012 ziet hij ,,de eerste zwaluwen.'' Zo verwacht hij dat er klussen voor de energiesector in het verschiet liggen en dat stilgelegde havenprojecten, onder meer in het Midden-Oosten, weer opgepikt worden.

Boskalis sleepte vorig jaar een mega-opdracht in de wacht ter waarde van 500 miljoen euro voor de aanleg van een haven in Australië. In dat land staat nog een havenklus op stapel, die ,,daar niet veel voor onder doet.''

Voor analisten was de voorspelde winstdaling geen verrassing. Beleggers, die evenals over 2008 een dividend van 1,19 euro per aandeel tegemoet kunnen zien, leken ervan te schrikken. Het aandeel koerste ruim 1 procent lager en was daarmee de sterkste daler in de AEX-index.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels