Afdeling ziekenhuis ontruimd na zuurlek

  donderdag 23 februari 2012 | 12:18 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 23 februari 2012 | 17:06

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
KERKRADE (ANP) - De afdeling endoscopie van het Atrium ziekenhuis in Kerkrade is donderdagochtend ontruimd nadat een apparaat perazijnzuur was gaan lekken. Dat is een desinfecteringsmiddel voor medische materialen.

Volgens het ziekenhuis was de oorzaak een defect in de koppeling van de voorraadtank. Van de inhoud kwam een kleine hoeveelheid op de grond terecht. Perazijnzuur kan bij inademing longoedeem veroorzaken en irriteert ogen en huid. Niemand raakte gewond.

Het verplegend personeel heeft de in de afdeling aanwezige patiënten naar buiten gebracht. Ze werden elders in het ziekenhuis opgevangen. Mensen die een afspraak hadden, konden in de vestiging van het Atrium in Heerlen terecht.

Vrijdag gaat de afdeling weer open, nadat die donderdag grondig gereinigd is.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels