Virus mogelijk oorzaak ME/CVS

  vrijdag 06 november 2009 | 09:07 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 06 november 2009 | 22:48

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
HILVERSUM (ANP) - Een virus is mogelijk de oorzaak van het chronische vermoeidheidssyndroom ME/CVS. Uit Amerikaans onderzoek blijkt dat twee derde van de ME/CVS patiënten het virus XMRV in het bloed heeft. De ME/CVS-Stichting Nederland heeft dat vrijdag laten weten.

De onderzoekers van de Universiteit van Nevada keken naar het bloed van 101 mensen die lijden aan chronische vermoeidheid en naar dat van meer dan tweehonderd gezonde proefpersonen. Van hen was respectievelijk twee derde en 4 procent besmet met XMRV. Ze zagen dat het virus bij de eerste groep actief eiwitten aanmaakt en zich deelt en verspreidt. Het lichaam schakelt hierop een afweermechanisme in. Daarbij treden heftige reacties op. Bij gezonde mensen produceert het geen eiwitten en is er daarom ook geen reactie van het lichaam.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Jammer dat uzelf als journalisten het wereldnieuws van 8.10.2009 niet heeft opgepikt en wachtte op de bereidwilligheid van de mededeelzaamheid van de ME stichting
m.vr.gr
henri
henri hendriksen - 06-11-2009 | 19:31
Dus men is er zich niet van bewust wat men onder de leden heeft en wat voor de één goed is, is helaas voor de ander fataal!!!!! alleen jij zelf kunt aangeven hoe of wat de rest is echt een gok en weliswaar met de beste bedoeling maar toch. Maak je eigen keuze en dwing anderen niet. succes met zijn allen.
berna - 06-11-2009 | 18:55

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels