Cisca Dresselhuys schenkt oeuvreprijs aan LOVER

  donderdag 08 januari 2009 | 13:41

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
AMSTERDAM (ANP) - Cisca Dresselhuys, journalist en voormalig hoofdredacteur van Opzij, schenkt het geld dat zij ontving voor de Mercur d'Or/LOF-prijs voor Publiekstijdschriften aan LOVER. Het bedrag dat verbonden is aan de prijs, 10.000 euro, dient besteed te worden aan een initiatief ten gunste van het tijdschriftenvak, meldde zij donderdag.

De keuze voor tijdschrift LOVER is niet alleen een financiële maar vooral ook een morele steun, zegt ze. LOVER ontstond 35 jaar geleden als blad van de actiegroep Man-Vrouw-Maatschappij. In die 35 jaar heeft het zich ontwikkeld tot een opiniërend, journalistiek én expliciet feministisch tijdschrift met de ondertitel 'Krachtvoer voor vrouwen (m/v)'. Het wordt gemaakt door jonge vrijwilligers en uitgegeven door het Internationaal Informatiecentrum en Archief voor de Vrouwenbeweging (IIAV) te Amsterdam. LOVER verschijnt vier keer per jaar.

In het feestnummer ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan luidt de redactie van LOVER de noodklok. Door fikse bezuinigingen lijkt het tijdschrift het volgende jaar niet te halen. De redactie is gestart met een wervingsactie om het aantal abonnees in 2009 te verdubbelen. Cisca Dresselhuys steunt LOVER en zegt: ,,Ik hoop dat met de financiële injectie van de LOF-prijs dit waardevolle blad kan blijven bestaan''.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels