'Goeiedag' levert 25.000 euro op in België

  maandag 05 mei 2008 | 11:35 | Laatst bijgewerkt op: maandag 05 mei 2008 | 13:17

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
BRUSSEL (ANP) - Wie in België deze week 'goeiedag' zegt op straat of elders, kan daarmee zomaar geld verdienen. Iemand die vriendelijk groet, kan daarmee 25 euro winnen. De allervriendelijkste goeiedagzeggers van Vlaanderen en Wallonië ontvangen zelfs ieder een hoofdprijs van elk 25.000 euro.

Undercovermedewerkers van een stichting voor meer vriendelijkheid gaan daarvoor op pad. Ze speuren in de metro, winkels, fabrieken en kantoren naar mensen die groeten.

,,Elkaar groeten is een fijne gewoonte'', zegt de stichting Boodschap Zonder Naam op de site weekvandegoeiedag.be. ,,Of je nu kiest voor een klassieke goeiedag of een hallo, hey, jooow of bongiorno maakt niet uit. We worden er allemaal vriendelijker, hoffelijker en vrolijker van.''

De actie leidt echter ook tot kritiek. Op een internetforum betreuren mensen dat er kennelijk moet worden betaald voor een vriendelijke groet. ,,Waarom geen jaar gratis bloemen of al je nieuwjaarskaartjes terugbetaald?''

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
hey ik ben nikki ik vind het heel leuk dat we goeiedag te zeggen aan iedereen
Nikki - 12-05-2010 | 11:12
hallo,ik ben roel ik vind het leuk om goeiendag te zeggen en te horen
Roel - 12-05-2010 | 11:10
hallo ik ben toon ik vind goeiendag zeggen heel belangerijk of zwaaien naar iemand .
Toon - 12-05-2010 | 11:09
Op school hebben we over de week van de goeie dag geleerd
Laurence - 12-05-2010 | 11:04
hey ik ben lais

ik vind het heel belangrijk dat we leren aan de kleintjes om goeiedag te zeggen en wij ook
Lais - 12-05-2010 | 11:06

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels