article
1.6283490
Toen ik nog op de lagere school zat, de Cunera school in Wageningen, vond ik studenten eigenlijk maar rare wezens. Tegenover onze school aan de Heerenstraat, waar nu de Wilde Wereld te vinden is, had je Heerenstraat 6.
Een ouder wordende Wajo tussen de stutten
Toen ik nog op de lagere school zat, de Cunera school in Wageningen, vond ik studenten eigenlijk maar rare wezens. Tegenover onze school aan de Heerenstraat, waar nu de Wilde Wereld te vinden is, had je Heerenstraat 6.
http://www.gelderlander.nl/extra/blogs/de-vallei-blog-t-1.4161896/een-ouder-wordende-wajo-tussen-de-stutten-1.6283490
2016-08-22T09:20:00+0000
http://www.gelderlander.nl/polopoly_fs/1.4144789.1471857580!image/image-4144789.JPG
Wageningen,Universitair onderwijs,De Vallei Blog(t),Eric Wijnacker
De Vallei blog(t)
Home / Extra / Blogs / De Vallei blog(t) / Een ouder wordende Wajo tussen de stutten

De Vallei blog(t)

Afbeelding
Onderwerp
Hier houden 8 redacteuren u in persoonlijke blogs op de hoogte van het reilen en zeilen in De Vallei.
Auteur
Door onze redacteuren
Terug naar Blog overzicht

Over dit blog

Welkom op de blog over het dagelijks reilen en zeilen in de Vallei.

Hier brengen 8 van onze redacteuren u op de hoogte van alles dat in de regio speelt. De volgende redacteuren houden deze blog bij:

Leon van Wijngaarden, Albert Heller, Jaap Rademaker, Arnold Winkel, Eric Wijnacker, Margreet Terpstra en Pouw Jongbloed.

Leon van Wijngaarden Albert Heller Arnold Winkel Eric Wijnacker Margreet Terpstra

Een ouder wordende Wajo tussen de stutten

Foto's
1
Reacties
Reageer
  • Afbeelding
   Beschrijving
   Studentes op de Bornsesteeg, op de achtergrond de Wageningen Universiteit.
   Fotograaf
  Toen ik nog op de lagere school zat, de Cunera school in Wageningen, vond ik studenten eigenlijk maar rare wezens. Tegenover onze school aan de Heerenstraat, waar nu de Wilde Wereld te vinden is, had je Heerenstraat 6.

  Een monumentaal pand waar leden van het studentencorps Ceres woonden. En in die tijd, zo’n halve eeuw geleden, was het zo dat nieuwe studenten (feuten) kaalgeschoren aan hun Wageningse studententijd begonnen. En dat viel op in een tijd dat lange Beatles-haren in de mode kwamen. Rare lui, die stutten zoals echte Wageningers die studenten toen noemden.

  Mooiste meisjes
  Wajo’s, Wageningse jongeren waar ik er een van was, kwamen amper met studenten in aanraking. Behalve misschien de mooiste meisjes uit de stad, die welkom waren op studentenfeestjes.

  Hoe het ook zij, destijds was Wageningen echt de stad der tegenstellingen waar dr. Regeling ooit een sociologische studie over schreef vanuit het standpunt van de zich verheven voelende wetenschappelijk geschoolde import. Als ik zijn boek weer eens herlees kan ik er nog steeds een beetje boos om worden. Dat is veranderd: anno nu verheugt de stad zich op de invasie van al die nieuwe jongelingen die de stad een vitale impuls gaan geven.

  Scherpe kantjes
  Je voelt die jonge geest de stad instromen. Altijd weer mooi om te zien die fietsende meute: verwonderd kijkend naar de stad waar ze meestal de komende vijf jaar zullen verblijven. En hoewel ze vaak weer vertrekken: ook zij koesteren de stad. Wajo’s en stutten, de scherpe kantjes zijn er vanaf. Gelukkig maar.

  Want vandaag zit deze oude wajo op de campus tussen duizenden stutten.  Overledenen in de regio

  Meer informatie overlijdensadvertenties

  Tip de redactie

  Heeft u een tip? Laat het ons weten!