Wageningen 750 jaar voor buitenstaanders

Foto's
1
Reacties
Toon reacties
Afbeelding

De festiviteiten rond de viering van Wageningen 750 staan op het punt van beginnen. Donderdagavond vormt de nieuwjaarsreceptie op de Markt de feestelijke aftrap van een jaar vol activiteiten.

 

Voor inwoners van Wageningen en lezers van bijvoorbeeld De Gelderlander is het feit dat Wageningen dit jaar 750 jaar stadsrechten heeft zo onderhand wel bekend. Maar hoe zit dat met de rest van Nederland? En wat weet het buitenland hiervan? Niet veel, vrees ik. Wat gaan we daaraan doen? Ik denk niet dat de landelijke dagbladen, radio en televisie veel werk gaan maken van Wageningen 750. Hooguit wordt het zijdelings aangehaald bij het defilé op 5 mei.

Dus moet Wageningen het zelf uitstralen dat het jarig is. Wat is hiervoor meer geschikt dan het binnenrijden van de bebouwde kom? Zet daar een mooi bord dat Wageningen dit jaar 750 jaar bestaat en iedere toevallige of minder toevallige bezoeker of passant is op de hoogte. Overigens staan er bij de ingangen van Wageningen al mooie komborden. Daar is ruimte zat, want tussen de naam Wageningen en de partnergemeenten zit een gapend gat. Kan prima een Wageningen-viert-het-750-jarig-bestaan-bord tussen. Jammer dat de maximumsnelheid van 50 kilometer niet meer bij de komborden is te vinden. Dan hoefde er alleen maar een 7 voor geplakt te worden.
© De Gelderlander 2013, op dit artikel rust copyright.


Home / Extra / Specials / Wageningen 750 / Wageningen 750 jaar voor buitenstaanders