Bronckhorst: een parel langs de weg

Auteur: door Ronald Spaak |   donderdag 25 maart 2010 | 06:52 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 01 april 2010 | 14:19

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Frisse tinten geven het klassieke interieur van restaurant Bronckhorst een prettige uitstraling. foto's Gerard Burgers

Frisse tinten geven het klassieke interieur van restaurant Bronckhorst een prettige uitstraling. foto's Gerard Burgers

Restaurant Bronckhorst is meer dan een pleisterplaats langs de weg.

Restaurant Bronckhorst is meer dan een pleisterplaats langs de weg.

1/2
start playing the slideshow

De oude weg tussen Arnhem en Zutphen slingert zich min of meer parallel aan de IJssel door een prachtig stukje Gelderland. Mooie villa's en karakteristieke dorpen met rechts de rivier en links de glooiende hellingen van de Veluwezoom. Talloze malen heb ik deze weg gereden en in mijn herinnering is er sinds mijn kinderjaren weinig tot niets aan veranderd.


Zo kent de route ook een aantal vaste horecawaarden, die de tand des tijds met meer of minder succes hebben doorstaan. Veelal van het type 'pleisterplaats' of 'uitspanning' waar de vermoeide reiziger weer op krachten kon komen. Een pannenkoekje voor de kinderen, een schnitzel voor pa en ma. Zoiets. Restaurants met een bescheiden culinaire ambitie, maar met een ijzeren repertoire dat op een degelijke wijze avond na avond wordt uitgevoerd. Altijd gedacht dat restaurant Bronckhorst in Rheden tot deze categorie behoorde, maar die mening – of dat vooroordeel zo u wenst – moeten we na ons bezoek grondig bijstellen.


Bronckhorst heeft het klassieke voorkomen dat zo goed bij deze omgeving past: rieten dak en een zachtgele gevel geven het restaurant een vriendelijke uitstraling. Het restaurant zit strak in de verf en is perfect onderhouden. De geschiedenis, lezen we op de website, gaat terug tot de negentiende eeuw toen hier een bakkerij, postkantoor en gelagkamer waren gevestigd. In 2003 is het restaurant door de huidige eigenaren (chef-kok Jerry Overeem en zijn vrouw Alma, die de rol van gastvrouw met verve vervult) grondig onder handen genomen.

Als we arriveren krijgen we niet de kans de deurknop te beroeren: de deur zwaait gastvrij open en we worden hartelijk verwelkomd. Het is de opmaat voor een avond waarin de bediening van restaurant Bronckhorst zich onberispelijk manifesteert. Attent, maar niet opdringerig; voorkomend, maar zeker niet stijf. Opmerkelijke details: bestek en glazen worden tijdens het diner met een gehandschoeide hand ingedekt, na het hoofdgerecht wordt de tafel met een ouderwetse schuier van kruimels ontdaan.

Het interieur van Bronckhorst laat zich het best omschrijven als klassiek: kristallen glazen en mooi tafellinnen. Door veel gebruik te maken van pasteltinten is men erin geslaagd een warme ambiance te creëren, die de gast geen moment het gevoel geeft in een 'deftige' omgeving te zijn beland.

Bij het aperitief (twee glazen witte Côtes de Blaye-wijn à €4,75) worden bij wijze van knabbels heerlijke kleine olijfjes en warme zoute sesamstengels geserveerd. Een amuse van garnaaltjes, avocadomousse en zalmeitjes maakt de voorpret compleet. "Met avocadomousse wordt het al gauw wat laf, maar dit is heel lekker op smaak", zegt mijn tafelgenoot.

De menukaart hebben we dan al bestudeerd en die bevalt ons zeer. "Een mooie kaart met heel leuke dingen erop. Complimenten voor de verscheidenheid, creativiteit en originaliteit", zegt de kenner.

Een klein minpuntje voor de uitvoering van de wijnkaart. Niet vanwege de wijnen – Bronckhorst heeft een prachtige collectie klassieke wijnen – maar vanwege de presentatie. Nogal wat tikfoutjes in de namen van de wijnen en het gebruik van stickertjes om de uitverkochte jaargangen te corrigeren kan ons niet zo bekoren. De beschrijving mag ook wel wat feitelijker. 'Topwijn' voor een fles van €114 is wat al te summier en, naar wij hopen, ook een overbodige toevoeging.

We gaan van start met coquilles Saint-Jacques geserveerd op een salade van spinazie met een coulis van rode paprika (€14) voor de expert en een taartje van kalfslende gevuld met truffel tagliatelle geserveerd met een omelet met Parmezaanse kaas (€12,50) voor mij. De voorgerechten scoren hoog. "Het ziet er allemaal heel smakelijk uit en het zijn ook erg lekkere coquilles. Ik proef een licht zoetje en dat past er perfect bij. Frisse blaadjes spinazie en alles is met zorg klaargemaakt. Werkelijk subliem", jubelt mijn disgenoot.

Het taartje van kalfslende is een feest van creativiteit. De zachte smaak van de kalfslende en truffelpasta combineert voortreffelijk met de pittige smaak van de kaasomelet.

Als hoofdgerecht wordt voor de deskundige de krokant gebakken hartzwezerik met morillesaus en aardappelkroketjes (€23) geserveerd en voor mij de hertenkalfsbiefstuk met Banyulssaus en stoofpeertjes (€22). Beide gerechten verraden het vakmanschap van chefkok Jerry Overeem. "Ik heb in weken niet zo goed gegeten. Wat een uitstekend klaargemaakte zwezerik", zegt mijn tafelgenoot. De zwezerik is inderdaad mooi krokant en dat is altijd toch even afwachten als je zwezerik bestelt. Mijn hertenkalfsbiefstuk is weliswaar niet zo origineel en creatief als mijn voorgerecht, maar dat wordt in ruime mate gecompenseerd door het feit, dat alles perfect is klaargemaakt. De biefstuk is lekker krokant van buiten en nog mooi rood van binnen. We drinken er een soepel glas Zuid-Franse merlot bij (€4,50).

Mijn tafelgenoot gaat met het dessert terug in de tijd: hij kiest voor de griesmeelpudding met bessensaus en bramen-sorbetijs en een amandeltuille. Ik bestel de parfait van Pisang Ambon, met een banaanbonbon en chocoladeschuim. "Lekker romig en heel smakelijk", luidt het commentaar op de griesmeelpudding. "Niet helemaal de klassieke griesmeelpudding, maar een geslaagde eigentijdse variant". Mijn parfait van Pisang Ambon is eveneens een feestelijke finale van een verrassend goed diner.

Restaurant Bronckhorst in Rheden is geen gewone 'pleisterplaats' langs de route van Arnhem naar Zutphen: hier ga je naartoe om heel erg lekker te eten.


Prijs complete maaltijd voor twee personen, incl. drank: €128. Bronckhorst, Arnhemsestraatweg 251, 6991 JG Rheden. Tel: 026-4952207. www.restaurant-bronckhorst.nl

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
he maat,van harte gefeliciteerd met jullie recentie knap hoor we zijn trots op jullie.
we nemen snel contact met jullie op.
trouwens jerry schrijf je in op www.school reunie.nl
de kans is groot dat je nog iemand van de hubertus tegen komt.ook kan je een zoek opdracht plaatsen.groeten rene en astrid
rene vlaar - 02-08-2010 | 11:38
He Jerry en Alma,
Gefeliciteerd met deze mooie recentie!
Niels
niels - 02-04-2010 | 12:11

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels