Flamboyante familie met passie voor kunst

Auteur: door Niek Verhoeven |   donderdag 26 november 2009 | 12:59 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 03 december 2009 | 12:10

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
José (links) en Annelies Verhoeven exposeren met nog twee zussen en een broer in de katholieke kerk in Doornenburg.foto Erik van 't Hullenaar

José (links) en Annelies Verhoeven exposeren met nog twee zussen en een broer in de katholieke kerk in Doornenburg.foto Erik van 't Hullenaar

Hun kunst prijkt in onder meer Amsterdam, Nijmegen en Huissen. Maar in het scala van tentoonstellingen ontbrak tot nu toe een gezamenlijke expositie van de familie Verhoeven, kinderen uit een arbeidersgezin uit Gendt. Dat is vreemd, want vier dochters en een zoon zijn gegrepen door een ongekende passie voor kunst.



Voor de kinderen komt komend weekend een lang gekoesterde wens uit. Zij exposeren drie dagen lang gezamenlijk hun werk in de rooms katholieke kerk in Doornenburg, als onderdeel van de winterkunstmarkt. "Het is bijzonder om Betuwse mensen ons werk te laten zien", zegt José Verhoeven, kunstschilder uit Huissen.

De familie Verhoeven heeft zijn roots in Gendt liggen. José legt uit: "We komen uit een goede, gezellige en drukke familie. We hebben in onze kinderjaren creativiteit meegekregen van onze moeder. Ze zal apetrots zijn."

De tentoonstelling slingert met grote stappen langs vijf totaal verschillende kinderen. Tijdens de expositie ontstaat een zoektocht naar overeenkomsten en verschillen tussen hen. "Er zijn veel verschillen tussen ons. We hebben een enorme geldingsdrang met elkaar gemeen", zegt Annelies Verhoeven (55), de duizendpoot van de familie.

Net als José is Annelies Verhoeven woonachtig in Huissen. Hans, Berna en Marijke hebben hun vleugels uitgeslagen en zijn vertrokken uit de Betuwe. "Onze ouders hebben ons meegegeven dat we alles uit het leven moeten halen door maximaal gebruik te maken van de kwaliteiten en mogelijkheden die geboden worden. En dat we ons moeten laten zien. Amsterdam is daar bij uitstek een geschikte plaats voor" , verwijst Annelies naar Berna en Marijke, die in Amsterdam op professionele wijze bezig zijn met respectievelijk fotografie als discipline binnen de beeldende kunst en sieraden en objecten.

Geweldig idee dus, om een tentoonstelling te wijden aan de wisselwerking tussen de verschillende facetten van kunst, en daarmee aan een familie die zeer met kunst is verweven.

Annelies: "Het kan geen toeval zijn dat vijf van de zes kinderen met veel passie en een grote mate aan vakmanschap ieder een eigen vormgeving ontwikkeld hebben in de beeldende kunst. Of het bij deze expositie blijft? Geen idee. Wellicht gaan we een keer naar Amsterdam om daar ons werk te tonen." Morgen begint de expositie van de kinderen Verhoeven in de rooms katholieke kerk in Doornenburg.

Burgemeester De Vries verricht tussen 18.30 uur en 19.00 uur de opening. De kerk is morgen geopend van 17.00 uur tot 21.00 uur. Ook zaterdag (11.00-18.00 uur) en zondag (11.00-17.00 uur) is de tentoonstelling te zien.

Hans is beeldhouwer, Berna is fotograaf, Marijke trekt het oog met sieraden en objecten, José is kunstschilder en Annelies is vakvrouw in kleding.

De entree is gratis.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
En de auteur van dit artikel, Niek Verhoeven? Ook deel van de flamboyante familie?
Kapitein Rob - 03-12-2009 | 12:10

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels