NIjmegen verwacht enorme parkeerdrukte

  vrijdag 06 januari 2012 | 16:53

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto: ANP

Foto: ANP

NIJMEGEN - De gemeente Nijmegen verwacht dat er vele duizenden mensen op de koopzondag in de stad af zullen komen, nu het parkeren in het centrum tijdelijk gratis is. Gewoonlijk trekt de koopzondag een kleine 5000 bezoekers, maar de gemeente denkt dat het er dit weekeinde veel meer zullen zijn, zo heeft een woordvoerster vrijdag gezegd.

De gemeente heeft winkeliers daarom nadrukkelijk gevraagd om niet met de auto naar hun werk in de stad te komen. Nijmegen heeft al erg weinig parkeerplaatsen op straat. De gemeente denkt dat er grote opstoppingen zullen ontstaan als het winkelend publiek een gratis plekje zoekt.

Openbaar vervoer
Ook roept de gemeente bezoekers op die zaterdag of op koopzondag in Nijmegen willen winkelen om het openbaar vervoer te gebruiken of met de fiets te komen.

Wie uit het noorden komt kan gratis de Waalsprinter gebruiken, een bus die langs de A325 via een busbaan over de Waalbrug rijdt. Met de Waalsprinter mijden bezoekers te verwachte file voor de Waalburg.

Parkeren gratis
Parkeren is tijdelijk gratis in Nijmegen, omdat de nieuwe parkeerautomaten die de gemeente heeft laten plaatsen niet werken. De gemeente onderzoekt of de leverancier van de automaten aansprakelijk gesteld kan worden voor de parkeerinkomsten die de stad nu misloopt.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Na afloop moet men ook eens onderzoeken in hoeverre de koopzondagbelangstelling dan weer tegenvalt. Dan weet de middenstand in Nijmegen hoeveel omzet ze missen als de gemeente wat parkeereuro's vangt. Daarna kunnen ze dan mooi de gemeente aanklagen.
P.Oekie - 06-01-2012 | 18:42
Tja we blijven Nederlanders natuurlijk .
Gratis is gratis en meteen is men bang voor een verkeersinfarct .
Je zou het als gemeente ook kunnen zien als een stukje promotie al wordt dat nu een beetje teniet gedaan door het huilen over misgelopen centjes .
thijs - 06-01-2012 | 17:39

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels


  • 'Zieken laten geld liggen'
  • Nationale Hypotheek Garantie populair
  • Zo claim je schade bij stroomstoring


Artikel: PvdA: leden aan zet voor nieuwe leider.
Poll: Wie moet de nieuwe leider van de PvdA worden?