Financiële reserves van scholen krimpen

  woensdag 01 februari 2012 | 10:07 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 01 februari 2012 | 10:29

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto: ANP

Foto: ANP

DEN HAAG - Scholen in het middelbaar en basisonderwijs hebben de afgelopen jaren meer geld uitgegeven dan dat er binnenkwam. Ondanks de negatieve balans heeft nog een groot aantal veel geld in kas.

Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) die woensdag openbaar werden.

In 2010 was 73 procent van de scholen financieel meer dan gezond. Een jaar eerder was dat nog 77 procent. Bij basisscholen was dit percentage ongeveer 80 procent in 2010 tegenover krap de helft van de middelbare scholen.

Volgens het CBS is dit verschil te verklaren omdat kleinere scholen vaak meer reserves houden omdat ze meer risico lopen, bijvoorbeeld bij teruglopende leerlingaantallen.

Kosten
Scholen gaven de laatste jaren met name extra geld uit aan personeel. De personeelskosten groeiden gemiddeld met 21 procent. Het aantal voltijdbanen nam met 2,5 procent toe. Ook kwamen veel leraren in een hogere salarisschaal terecht.

De lonen stegen daarnaast volgens de cao met 11 procent, terwijl de inflatie in deze periode bleef steken op 7 procent.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Tjonge, wat een schrijnende toestanden in het onderwijs! Hoogste tijd voor weer een staking op kosten van de gemeenschap.
Evert - 01-02-2012 | 12:19
Ze hebben nog genoeg want ze betalen de stakers gewoon door.
Andre - 01-02-2012 | 10:50

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels


  • Aflossen is in
  • Mantelzorg kan best samengaan met werk
  • Geen bedenktijd bij online boeken