Mismanagement en slechte organisatie bij ProRail en de NS zijn er de oorzaken van dat bij winters weer het treinverkeer binnen een mum van tijd vastloopt. De twee bedrijven moeten weer samengaan om de problemen op te lossen, zeggen ingewijden tegen de Volkskrant.
Zie ook:
Volgens de NS en ProRail zijn de recente problemen op het spoor ontstaan door brokken ijs die van de treinen op de wissels vallen. Een anonieme manager vindt dat onzin, hem lijkt het nogal onwaarschijnlijk dat de ijsbrokken precies tussen de rails terechtkomen.
De starre scheiding tussen de taken van de NS en PraoRail maakt het onmogelijk om adequaat te reageren op bijvoorbeeld de weersomstandigheden.
Rover
Reizigersvereniging Rover heeft er geen goed woord voor over dat de NS en ProRail nog steeds een uitgedunde dienstregeling hanteren. "Het gebrek aan vertrouwen in eigen kunnen van ProRail en NS is dieptreurig'', aldus Rover op zijn website.
Vrijdag maakten NS en ProRail bekend dat het aangepaste spoorboekje nog zeker tot en met dinsdag van kracht blijft. Door het winterweer is het normale treinverkeer al ruim een week verstoord. Rover ziet het probleem niet. "Het weer is toch helemaal niet zo on-Nederlands meer?''
De reizigersorganisatie stellen een "ontstellend gebrek aan zelfvertrouwen'' in de spoorsector vast. "Als ProRail en NS bang zijn dat de treindienst niet tegen normaal Hollands winterweer kan, is de techniek niet het grootste probleem van de spoorsector. De besluitvorming zou ook geanalyseerd moeten worden.''
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties














