Henk Bres in actie tegen pedofielenvereniging

Auteur: door Maaike Boersma |   zondag 10 juli 2011 | 22:20 | Laatst bijgewerkt op: maandag 11 juli 2011 | 12:02

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Henk Bres. Foto: Toussaint Kluiters/GPD

Henk Bres. Foto: Toussaint Kluiters/GPD

Henk Bres, de in Nederland wereldberoemde Hagenees, is een burgerinitiatief begonnen om pedofielenverenigingen zoals Martijn te kunnen verbieden. Vij vragen.

Waarom nu een actie tegen Martijn?

"Een aantal jaren geleden maakte ik me hier ook al druk over. Maar de echte druppel was toen ik laatst op twitter een berichtje zag onder de kop 'like little girl' met daarbij een foto van een klein meisje aangekleed als hoertje. Daar werd ik echt kots-, kotsmisselijk van. Dan krijg je nog dat gedoe met Robert M. Ik had op een gegeven moment het idee dat er in Nederland geen normale mensen meer rondliepen. Toen ik ook nog hoorde dat vereniging Martijn met de politiek wilde gaan praten zei ik tegen m'n vrouw: 'dat kèn toch niet?'"

Is Nederland in dit opzicht te liberaal?

"Ja, het slaat door. Alles wordt maar goedgevonden. Het is ook raar dat nog niemand anders op het idee is gekomen voor zo'n initiatief. Dit speelt al zo lang."

Wat wilt u precies bereiken?

"Het moet gewoon strafbaar worden om een pedovereniging op te richten. Eerst wilde ik gewoon een handtekeningenactie beginnen maar toen vertelde iemand mij over het burgerinitiatief, dat je daarmee een wet echt kan aanpassen. Maar dan heb je wel veertigduizend handtekeningen nodig."

Hoe loopt de actie?

"Ontzettend goed. Na twee dagen stond de teller al op 25.000. Je wilt niet weten hoeveel mails ik heb gekregen naar aanleiding van mijn initiatief. Van mensen die jarenlang slachtoffer zijn geweest. Zoals een vrouw die zelf op haar zevende is misbruikt bijvoorbeeld, en die me nu bedankt dat ik voor hen opkom. Niet dat ik een held ben of zo, helemaal niet. Je doet dit met z'n allen, dat is zo belangrijk."

Denkt u echt dat de wet aangepast gaat worden?

"Ja, dat weet ik zeker. En ik zal er op toezien dat het ook echt gebeurt. Natuurlijk kun je daarmee deze viezeriken niet uitroeien, maar je kan ook tè tolerant wezen. Het liefst zou ik zien dat als pedofilie echt bewezen is, we chemische castratie kunnen inzetten."

Henk Bres kreeg landelijke bekendheid met zijn optredens in het tv-programma Het Lagerhuis met zijn no-nonse-uitspraken. Op Twitter krijgt hij veel bijval voor zijn actie.

De petitie is te ondertekenen via deze link.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
ja henk je heb gelijk daar moet een goede oplosing voor kommen zo een als je zelf voor stel ik ben het met henk eens
felix - 10-08-2011 | 01:51
Dag Heer Henk Bres. Vind het geweldig dat er iemand is ,die zo,n vunzig clubje bestrijd. Heb naar de uitzending zitten kijken, en heb me zo geergerd aan die Dominee, wat heb je aan die priet praat, verbieden zo,n gore club. Ze gaan me toch niet vertellen ,dat ze het over het weer hebben.Nee ,het is de bedoeliing, om op geraffineerde manieren ,buiten beeld te blijven, en toch te krijgen wat ze willen hebben. Een van onze kinderen is jaren geleden sexueel misbruikt, en Meneer Bres ze hebben levenslang die kinderen, maar ook je gezin, je kunt het nooit meer wegpoetsen , we worstelen er nog steeds mee, omdat de dader nooit gestraft is , omdat hij het ten eerste ontkende, en ten tweede het verjaard bleek toen we aangifte deden, en omdat onze dochter haar leven totaal ontspoord is daardoor, het strand steeds op de sexualiteit . Meneer Bres ik stop er mee,want de tranen komen weer. Hoop dat het lukt,om dat te verbieden. Vriendelijke groet Nel Meyer
Nel Meyer - 25-07-2011 | 16:51
Henk, ik heb je gisteravond op tv gezien en sta helemaal achter je. Die dominee spoort ook niet trouwens. Weg met die club en echt verbieden! Zijn ze nou helemaal gek geworden, die personen moeten eens goed wakker geschud worden waar ze mee bezig zijn en dat dat abnormaal is!
Astrid - 24-07-2011 | 09:03
Goed werk henk eindelijk iemand met lef in sundonder.
Die viezerikken moeten aan de schandpaal
Groet.
Jh.Doorn - 16-07-2011 | 19:52
@ m.engelaar - 15-07-2011 | 08:18: "met de strafwetgeving is het mogelijk om deze vereeniging aan te pakken daar uitlokking of aanzetten tot strafbare feiten ook strafbaar is, dus waarom een kamerdebat als justitie de middelen heeft."

Klopt m.engelaar, maar daar schijnt nu juist het probleem te zitten, wat ik ervan begrepen heb, wordt er vanuit die "club" geen strafbare feiten gepleegd. Ik weet niet wat de notariële statuten van die "club" zeggen, maar als het van gedachten wisselen is over wat men zou willen, dan is dat hoe verwerpelijk het onderwerp ook moge zijn volledig legaal.

Als zo'n "club" dan verboden zou worden, dan loopt de zeldzame beschermde kanariepietenclub om maar een dwarsstraat te noemen ook dat gevaar. En dan zit je dus meteen aan een ieder zijn recht. De vraag is ook hoever mensen willen gaan, daar nieuwe institutie's ter bestrijding de belastingbetaler bakken met geld zullen gaan kosten.

Om ter vergelijking een Amerikaans voorbeeld van gezondheidszorg tussen 1930 en 1970 te noemen voor mensen van boven de 45 jaar. In die periode zijn de kosten voor die bevolkingsgroep dubbel geworden, terwijl de levensverwachting maar met 3% steeg. Bij alle institutie's ongeacht het onderwerp zie je de kosten de pan uitrijzen, terwijl het resultaat daar niet naar is. Ook hiermee is geen 100% maakbare samenleving mogelijk. Met Vriendelijke Groet,

Theo Stam, Middelburg - 15-07-2011 | 23:03

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels


  • 'Zieken laten geld liggen'
  • Nationale Hypotheek Garantie populair
  • Zo claim je schade bij stroomstoring


Artikel: PvdA: leden aan zet voor nieuwe leider.
Poll: Wie moet de nieuwe leider van de PvdA worden?