Veel staatshoofden naar viering 100 jaar ANC

  donderdag 05 januari 2012 | 15:02

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Aanhangers van ANC-leider Malema in Johannesburg. Foto: EPA

Aanhangers van ANC-leider Malema in Johannesburg. Foto: EPA

BLOEMFONTEIN - Honderden staatshoofden en andere hoogwaardigheidsbekleders reizen deze week naar Zuid-Afrika voor de viering van 100 jaar ANC. De regeringspartij en voormalige antiapartheidsbeweging houdt vanaf vrijdag een reeks festiviteiten voor het bijzondere jubileum.

Het belangrijkste evenement heeft zondag plaats in het stadion van Bloemfontein, een van de drie officiële hoofdsteden van Zuid-Afrika. Daar worden circa 100.000 belangstellenden verwacht. Onder hen zijn zeker 46 staatshoofden, voornamelijk afkomstig uit Afrikaanse landen.

Toezeggingen
Goodluck Jonathan, de president van Nigeria, heeft net als zijn ambtgenoten Robert Mugabe (Zimbabwe) en Yoweri Museveni (Uganda) zijn komst toegezegd. Hetzelfde geldt voor Desmond Tutu, de gepensioneerde aartsbisschop die in het verleden de Nobelprijs voor de Vrede won, maar die vorig jaar harde kritiek uitte op het ANC.

Mandela
De organisatoren hopen dat de 93-jarige Nelson Mandela, voormalig president, hét icoon van het Afrikaans Nationaal Congres en winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede, ook zijn opwachting zal maken. Hij kampt met een broze gezondheid. Mandela verscheen voor het laatst in het openbaar op 11 juli 2010, tijdens de sluitingsceremonie van het WK voetbal in Johannesburg.

Haspels
Nederland wordt tijdens het ANC-jubileum vertegenwoordigd door André Haspels, de ambassadeur in Zuid-Afrika. Het ANC ontstond in 1923, als opvolger van het South African Native National Congress. Dat SANNC werd op 8 januari 1912, zondag exact 100 jaar geleden, opgericht in een kerk in Bloemfontein.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
En ondertussen worden er duizenden blnake inwoners vermoord,verkracht en mishandeld door de aanhangers van dit anc !
John - 05-01-2012 | 20:41
En daar gaat ons dure ontwikkelingsgeld dus naar toe.
Naar de buikjes en strotjes van de staatshoofdjes.
Lekker zuipen, vreten op ontwikkelingsgeld.
En de rest van het land blijft verder achter in vette armoede.
echt??? - 05-01-2012 | 16:03

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels


  • 'Zieken laten geld liggen'
  • Nationale Hypotheek Garantie populair
  • Zo claim je schade bij stroomstoring


Artikel: Amnesty: 500 doden na stroomstoten politie VS.
Stelling: De taser moet ook in Nederland ingevoerd worden