Ministerie India: homoseksualiteit immoreel

  donderdag 23 februari 2012 | 08:56 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 23 februari 2012 | 09:34

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Foto: EPA

Foto: EPA

NEW DELI - De Indiase overheid heeft verklaard dat homoseksualiteit "immoreel, tegennatuurlijk en hiv-verspreidend" is. Een hoge functionaris van het ministerie van Binnenlandse Zaken zei dat donderdag tegen het Indiase Hooggerechtshof.

Het ministerie wil dat de hoogste rechter een eerdere uitspraak terugdraait. Daarin werd homoseks tussen volwassenen voor het eerst gelegaliseerd. In 2009 bepaalde de rechter in New Delhi dat het verbod op homoseks in strijd is met de grondwet. De uitspraak was een grote overwinning voor homorechtenactivisten.

Kindermisbruik
Het ministerie liet weten dat het voor een verbod op homoseks is, om kindermisbruik tegen te kunnen gaan. Ook zou de meerderheid van de bevolking tegen homoseksualiteit zijn. "Wetten kunnen niet los worden gezien van de samenleving en de moraal van de tijd", aldus de vertegenwoordiger.

Ook religieuze groepen, zoals hindoes, christenen en moslims, vinden dat homoseks illegaal moet blijven.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Beste Claire, Het klopt wat je schrijft en inderdaad het is zo hypocriet. De verschrikkingen die veel meisjes en vrouwen doormaken is een ware hel.

Het boeddhisme en hindoeïsme in het Verre Oosten verklaren
honderden miljoenen mensen al eeuwenlang tot no-bodies, dalits,
untouchables, onaanraakbaren zonder hoop.

Meisjes, vrouwen worden gediscrimineerd van de conceptie tot het graf!

Meisjes worden volledig achtergesteld. Zij moeten in het gezin al het werk doen. En graag zoveel mogelijk. En als ze getrouwd zijn moeten ze ook naar de pijpen van de schoonmoeder dansen. En als ze getrouwd is, zijn ze de moderne slaaf.

Er is ontzettend ellende in veel gezinnen. De mannen zijn de baas, incest in het huwelijk en seksueel geweld komt schrikbarend veel voor maar is taboe om over te spreken.De man kan ’s avonds thuiskomen en zijn
vrouw in elkaar slaan om dan samen de volgende morgen op te staan
alsof er niets aan de hand is. Ze hebben ook geen keuze. Waar moeten ze
heen?

En dan worden de homo's als zondebok aangewezen? Het is een schande.
Roos - 23-02-2012 | 17:09
Zo hypocriet. In India vindt uitbuiting van kinderen op zeer grote schaal plaats. Niet alleen de vreselijke erbarmelijke omstandigheden rondom kinderarbeid is schrijnend. Ook zijn er zeer veel illegale bordelen waar kleine meisjes en ook jongens worden verkracht en misbruikt. Daarnaast worden jaarlijks duizenden jonge meisjes uitgebuit in het zogenaamde religieuze Devadasi systeem; ze worden verkocht aan priesters en worden vervolgens in tempels geprostitueerd.

Ik denk dat de Indiase overheid zich beter kan richten op bescherming van haar kinderen.

Claire - 23-02-2012 | 11:56

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels


  • Mobiel bellen in EU goedkoper
  • Aflossen is in
  • Mantelzorg kan best samengaan met werk