ACHTERGROND - Het vertrouwen in telefoonmerk BlackBerry heeft weer een deuk opgelopen. Door een computerstoring bij BlackBerry-maker RIM konden veel gebruikers maandag, dinsdag en zelfs gisteren niet mailen, surfen en chatten.
Zie ook:
Telecomaanbieders staan machteloos. Anders dan bij andere smartphones loopt het mobiele internetverkeer op BlackBerry's via de servers van RIM. Wie mailt, chat of sites bezoekt, ontvangt de gegevens vanaf RIM-systemen. Voordeel is dat gebruikers direct bij elk nieuw bericht een melding krijgen.
Deze 'push-berichtgeving' was ooit een groot pluspunt van BlackBerry's. De concurrentie heeft het inmiddels ook, maar dan zonder de omweg via centrale servers.
Oplossen
Het oplossen van de storing kost RIM opvallend veel tijd. Het is niet de eerste keer dat BlackBerry's internetdiensten plat lagen, maar dit keer gebeurde dat op grote schaal. De problemen deden zich behalve in Europa ook voor in het Midden-Oosten, Afrika, India en Latijns-Amerika.
Op YouTube verschenen BlackBerry-filmpjes met titels als 'Waarom houd ik nog van je?'. Eigenaren van andere smartphones reageerden op Twitter spottend: 'Wat zegt de ene BlackBerry-gebruiker tegen de andere? Niks.'
Onder vuur
De storing had voor RIM niet op een slechter moment kunnen komen. Het bedrijf ligt al onder vuur van aandeelhouders en gebruikers, omdat het bedrijf niet snel genoeg meegaat met de tijd. De BlackBerry-software loopt achter op die van rivalen Apple en Google. RIM moet zijn meerdere erkennen in fabrikanten als Samsung en HTC.
Onder Nederlandse jongeren verkocht BlackBerry vorig jaar nog wel goed. Maar internationaal verliest het merk snel marktaandeel. Net als Nokia was BlackBerry populair en machtig, maar raakt het bedrijf nu in onmin.
Nokia zag zich gedwongen tot een samenwerking met Microsoft. De vraag is in wiens armen RIM wordt gedreven.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties













