De Jeugd van Tegenwoordig heeft zaterdag op muziekfestival Noorderslag de Popprijs gewonnen. De prijs wordt jaarlijks uitgereikt tijdens het festival en is een van de belangrijkste popmuziekprijzen van Nederland.
Zie ook:
Nadat ze de prijs, een beeldje en een cheque ter waarde van 10.000 euro, in ontvangst hadden genomen, gaven de mannen van De Jeugd van de Tegenwoordig nog een spetterend optreden voor een uitverkochte zaal. Traditiegetrouw werden de winnaars op het podium van de Oosterpoort onthaald met een bierdouche vanuit het publiek.
Eerder gingen onder anderen Caro Emerald (2010), Kyteman (2009), De Dijk (2008) en Armin van Buuren (2007) met de prijs aan de haal. Buma Cultuur kent de Popprijs sinds 1986 jaarlijks toe aan een beeldbepalende Nederlandse act.
Watskeburt
De rappers van De Jeugd van Tegenwoordig braken in 2005 door met het nummer Watskeburt, van het eerste album Parels voor de Zwijnen. De tweede cd, De Machine, kwam uit in 2008 en bevat de hit Hollereer.
In de afgelopen jaren maakte de kleurrijke rapformatie ook de overstap naar andere media. Ze bleven de hitlijsten bestormen met nummers als Ho, Ho, Ho (kersthit met Katja Schuurman) en Shenkie, maar waren ondertussen ook te zien in tv-programma's als Hard Gaan en Villa Life.



Sorteer reacties


















