Personeelsuitje en vrijgezellenfeest met roofvogels en uilen

Auteur: door Gerrit Jansen |   dinsdag 29 december 2009 | 06:45 | Laatst bijgewerkt op: maandag 11 januari 2010 | 12:54

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Geketende oehoe.

Geketende oehoe.

Het clubsymbool van Vitesse, Hertog, een Afrikaanse vechtarend, overleed in oktober aan een schimmelinfectie. De opvolger van deze stadionartiest staat helaas al weer klaar; binnenkort zal een zeearend de voetbalfans vermaken.


Esther Bal, woordvoerder van Vitesse: 'Toen we de arend vorig seizoen introduceerden, wilden wij hiermee voor een lange periode een icoon aan ons binden dat symbool stond voor onverzettelijkheid, kracht, schoonheid en eigenzinnigheid.' Wat een dierenkennis! De eigenschappen passen perfect bij een roofvogel, maar wel als die in vrijheid leeft. Roofvogels en uilen hebben in de evolutie het vermogen ontwikkeld een levende prooi te vangen. Van onverzettelijkheid en eigenzinnigheid is geen sprake als zo'n vogel vanaf de geboorte met de hand wordt grootgebracht.

In antibioticum gedrenkte stukjes vlees worden de eerste dagen met een pincet in plaats van met een oudersnavel aangereikt. Zo wordt het jong al vroeg een loer gedraaid. Later gebeurt dat ook letterlijk. Als hij kan vliegen, komt hij alleen terug als de valkenier een stuk touw, met aan het eind een nepprooi en een stuk vlees, in het rond slingert.

De roofvogelellende in GelreDome kwam weer bij mij boven toen ik met de kerstdagen naar Harry Potter. Harry heeft Hedwig, een sneeuwuil, die als persoonlijke postbode voor de tovenaarsleerling fungeert, gekocht in 'Braakbal's Uilenboetiek'. Daar kun je ook bos-, kerk-, veld- en ooruilen kopen. Bij het uitkomen van de film waarschuwden natuurliefhebbers dat deze mensen op het idee zou brengen een uil als huisdier aan te schaffen. Kijk maar eens op Google en typ in : 'workshop roofvogels en uilen' of 'te koop gevraagd roofvogels'.

Wat een ellende komt er dan voorbij. Via 'Adellijk vermaak' en 'Ga zelf vliegen met roofvogels' komen we bij valkeniers die met hun vogels vrijgezellenfeestjes en bedrijfsuitjes opleuken. Erger wordt het op www.uilenkwekerijwings.nl . Kijk eens bij 'stage'. Daar heeft een stagiaire een dertigtal uilskuikens van verschillende soorten van een paar dagen tot een paar weken oud voor zich op tafel staan. Het bedrijf laat de moederuil even broeden en plaatst dan de eieren in de broedstoof. De jongen worden met de hand grootgebracht en voor vele honderden euro's te koop aangeboden.

De Flora- en Faunawet van 2002 heeft deze excessen in de hand gewerkt. Goed dat Vogelbescherming Nederland stappen onderneemt tegen deze praktijken. Maar dan moet eerst de wet gewijzigd worden. We moeten de schuld niet alleen leggen bij de bedrijven die in roofvogels en uilen doen. Natuurliefhebbers zouden evenementen waarbij met de dieren gesold wordt, moeten mijden. Ik ben stapel op voetbal, maar ik ga alleen naar stadions waar voetballers de show stelen.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
hay,in sommige gevallen heb je gelijk maar er zijn ook liefhebbers die het goed menen met roofvogels,en dan moet ik eens goed lachen als je het over voetbal hebt,ik ben ook een liefhebber van voetbal maar ik moet kotsen als ik hoor wat ze betalen voor een voetballer,neem nu die Rhonaldo van Real voor 90 miljoen euro?????????,om te lachen,eigenlijk om te wenen,in deze tijd dat er zoveel armoede is,en bij wie komen de politici om hulp vragen als er ergens in de wereld problemen zijn,bij de burger,ik ging 20 jaar' geleden naar de voetbal kijken en toen zag je voetbal,nu zie je alleen theater,als een wielrenner valt staat die terug op en springt op zijn fiets,een voetballer ligt 1 minuut te kreunen en springt terug in het veld,en op 90 minuten rond te showen verdienen ze meer dan een wielrenner en een werkman samen?????????,hou dan voor de rest uwe mond he.
werner - 30-04-2010 | 22:07
Ik maak me erg druk over het feit dat Vitesse weer met een roofvogel begint.
Kan dit niet verboden worden?
De wet zou hier in aangepast moeten worden,er is immers al een dier bij hun
gestorven,hoeveel gaan er nog volgen??
Een dier is geen speelgoed en ook geen vermaak voor de mens!!!
Zeker deze vogels niet moeten de vrijheid hebben en niet gekooid wachten
tot ze "opgehaald worden" om de mens te vermaken!!
Vitesse schaam je.
Dierenbescherming doe iets.
MD - 11-01-2010 | 12:54
Gerrit Jansen een azijnzeiker? Wie zal het zeggen.

Paardrijden, bordercollie schapendrijven, uitje olifanten trainen in Ouwehands, apen train workshop, roofvogel workshop, paarden mennen en ga zo maar door.
2010 heeft hij nog veel te schrijven over zijn visie op de mens en omgang met dieren.

O ja, geiten ruimen tegen de Q koorts, heeft hij daarover zijn mening al geventileerd?
Rob - 30-12-2009 | 09:11

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels