NIJMEGEN - Het examen TeHaTex (tekenen, handvaardigheid en textiele werkvormen) voor havo-leerlingen wordt vervangen. Dat meldt het College voor Examens, dat verantwoordelijk is voor de centrale eindexamens, woensdagmiddag. Het originele examen stond gepland voor woensdag 25 mei maar door fouten in de verspreiding van het vwo-examen TeHaTex waren de bijlagen van het havo-examen uitgelekt.
Omdat schending van geheimhouding zodoende niet kan worden uitgesloten, wordt er nu een nieuw examen gemaakt. De datum van het examen blijft onveranderd.
Scholierenvereniging LAKS benadrukt dat het omwisselen van de examens geen nadelige gevolgen heeft voor de havo-kandidaten. "Zij krijgen immers een regulier TeHaTex-examen."
Vrijdag worden scholen geïnformeerd over de omwisselprocedure.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.















