NIJMEGEN - Na al het klachtengeweld van de de eerste examendagen (Nederlands voor het vwo en havo, respectievelijk ruim 11.000 en 15.000 klachten) kwam scholierenmeldpunt LAKS donderdag voor even in relatief rustig vaarwater. Met vakken als Filosofie voor het vwo en Wiskunde B voor de havo, die door veel minder examenkandidaten worden gemaakt, konden de tien scholieren die de klachten verwerken even op adem komen.
„Maar vrijdag komt er weer een ‘groot’ examen aan met Engels voor de havo”, zegt een woordvoerster. „Dat wordt door zo’n beetje alle havisten gemaakt dus dan wordt het daarna waarschijnlijk weer druk hier.”
Is dat aantal van tien scholieren voor de klachtenverwerking dan niet wat aan de krappe kant? „Voor het aannemen van telefonische klachten is dat aantal groot genoeg want het grootste deel van de klachten komt binnen via internet”, weet de woordvoerster. „Met alle internetklachten die we op de dag van het examen niet kunnen verwerken, gaan we de volgende ochtend verder. Op dat moment is er eigenlijk altijd een minder ‘groot’ examen bezig waardoor we dan de rest kunnen inlopen.”
Het eindexamen Engels staat voor het vwo pas op het programma voor volgende week donderdag. Genoeg tijd dus voor het LAKS om zich te wapenen tegen een verwachte nieuwe klachtenstroom.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties











