Middeleeuwse ossenkar niet over roadbarrier

  zondag 28 augustus 2011 | 14:36 | Laatst bijgewerkt op: maandag 29 augustus 2011 | 08:40

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
De ossenkar moet draaien en neemt bijna een marktkraam mee. Foto/DG

De ossenkar moet draaien en neemt bijna een marktkraam mee. Foto/DG

NIJMEGEN - Een middeleeuwse ossenkar reed zich zondagmidddag vast op een roadbarrier in de Nijmeegse Burchtstraat.
De kar moest keren en nam bijna een marktkraam mee. In de Middeleeuwen bestonden er nog geen roadbarriers, daarom vergiste deze middeleeuwer zich toen hij met zijn kar over de Burchtstraat reed. Waarschijnlijk was hij eventjes aan het proefrijden voor de grote tocht van de vele middeleeuwse re-enactors die aan het einde van de middag de Blijde Incomste verbeelden.

Dit weekend staat Nijmegen in het teken van het Middeleeuws Festival. De vele demonstraties en activiteiten trokken tienduizenden bezoekers naar de stad. Vooral in het Valkhofpark en het Kronenburgerpark was er een grote drukte.

De zondag was tevens bedoeld als culturele koopzondag, maar daaraan hadden niet veel winkeliers vervolg gegeven. Veel zaken hielden de deuren gesloten.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Goed zo Frits, maar jij bent geen autovriend, en een auto zul je dan ook niet hebben, maar er moet wel betaald geparkeerd worden !!!!!
eric de razende reporter - 29-08-2011 | 13:46
@ans - 28-08-2011 | 18:09
Als je al in alle winkels kan pinnen, waarom moet er dan nog een pinautomaat komen???
Als je in het Kronenburgerpark staat kun je trouwens beter even op het Keizer Karelplein gaan pinnen, of bij het station. Dat is sneller dan op de Grote Markt denk ik.
Frits - 29-08-2011 | 11:44
@Theo - 29-08-2011 | 10:17
Het was culturele koopzondag, geen gewone koopzondag. Ik snap dat voor de gemiddelde koper een beetje cultuur en geschiedenis als een shock kan komen.
Koopzondag betekent trouwens dat winkels open MOGEN zijn, niet dat ze open MOETEN zijn. De winkeliers bepalen dat nog altijd zelf.

Frits - 29-08-2011 | 11:42
Eindelijk krijgt mijn vriendin het voor elkaar dat ik meega naar de stad voor de broodnodige
aanschaf van winterkleding en wat schetst mijn verbazing 10% van het totale winkelbestand was geopend.En als je ,n winkel uitliep werd je ondersteboven gereden of gelopen door ,zo,n ongeregld zooitje middelseeuwse figuren die niets beters hebben te doen dan in oude vodden rond te lopen.
Theo - 29-08-2011 | 10:17
Wat is een culturele koopzondag????
Ronald - 29-08-2011 | 08:13

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels