DÜSSELDORF - Het Eurovisie Songfestival zoekt de grens van Azië op. Met de winst van het duo Ell & Nikki voor Azerbeidzjan kan hoofdstad Bakoe zich opmaken voor de organisatie van het grootste muziekspektakel ter wereld. Het nummer Running scared stond vanaf het begin als een van de favorieten in de polls en behaalde een redelijk duidelijke zege, vóór Italië en Zweden.
Zie ook:
Azerbeidzjan doet pas sinds een paar jaar mee maar heeft in al die jaren topnoteringen gehaald. De eerste plaats van 2011 is een logisch vervolg.
Vooraf was een spannende ontknoping voorspeld, omdat er zoveel landen een potentieel winnend liedje hadden ingestuurd. In de loop van de repetities kwamen er zelfs nog meer kanshebbers bij. Uiteindelijk werd zelfs bijna de helft van het deelnemersveld als mogelijke kandidaat voor de zege genoemd: Frankrijk, Groot-Brittannië, Azerbeidzjan, Denemarken, Estland, Hongarije, Finland, Duitsland, Ierland, Slovenië, Roemenië en Oostenrijk.
Maar enkele favorieten kwamen er absoluut niet aan te pas. De hoge scores van Bosnië-Herzegovina, Griekenland en Oekraïne waren weer helemaal niet verwacht. Het mooist was de verrassend goede score van Italië, muzikaal de sterkste bijdrage. Het land deed voor het eerst sinds veertien jaar weer mee en bleek meer dan welkom. Het land eindigde als tweede.
De EBU had van tevoren verder aangekondigd de volgorde van de puntengevende landen aan te passen, om voor zoveel mogelijk 'suspense' te zorgen. Dat lukte.
Uit de puntentelling bleek al dat de Europese stemmers geen eenduidige keuze konden maken. De twaalf punten vlogen heen en weer. Waar een land de ene keer helemaal niets kreeg, werd een stemronde verder weer het maximum aantal punten bijgeschreven. Nederland gaf twaalf punten aan Denemarken, tien aan Zweden en acht aan Bosnië.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties











