Rutger Smith ziet kansen in Peking

Auteur: door Theo Bosman |   donderdag 19 juni 2008 | 03:17 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 19 juni 2008 | 11:35

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ARNHEM - Hoewel Rutger Smith gisteravond tijdens de Papendal Games maar magertjes presteerde, waren toch alle schijnwerpers op hem gericht.
De kolos uit Groningen (1.97 meter en 125 kilo) bevindt in een wat minder periode.

Desondanks meent hij op het goede spoor te zitten op weg naar een olympische medaille. Na een matig optreden zaterdag in Leiden bij wedstrijden om de Gouden Spike, herstelde Smith zich gisteravond enigszins. Hij won het discuswerpen met 64.30 meter, een afstand die de noorderling redelijk tevreden stemde. "Ik vind het geen slechte afstand", zei de 26-jarige atleet. "Aan de techniek schort het nog. Raak ik hem een keertje goed, gooi ik gelijk een paar meter verder en dan is het een ander verhaal. Ik ben nog niet in topvorm. Dat mag nu nog niet. We hebben nog twee maanden om de puntjes op de i te zetten."

Vier jaar geleden in Athene mislukte zijn olympische toernooi jammerlijk. Zowel op de kogel als op de discus haalde de krachtpatser uit Groningen niet eens de finale. In Peking denkt Smith wel degelijk kans te maken op eremetaal. Dan moet hij wel flink aan de bak, want op de wereldranglijst neemt hij bij het kogelstoten (20.77) de vijftiende plaats in en bij het discuswerpen de negende (66.85). ,,Dat ik op de wereldranglijst niet zo hoog staat, zegt me helemaal niets. In Peking moet je het laten zien. Ik moet er voor zorgen in de finale te komen en dan kan het nog alle kanten uit. Mijn doel is een medaille, maar die is niet op bestelling te leveren. Je moet altijd wel voor het hoogste gaan."

De Papendal Games had veel weg van een veredeld NK, aangevuld met een aantal sterke buitenlandse atleten. Een prima formule, in een gezellige entourage werd een aardige wedstrijd voorgeschoteld.

Peter Jan Larssen slaagde er gisteravond op Papendal niet in Peking in het vizier te krijgen. De atleet van Ilion uit Zoetermeer sprong over een hoogte van 2.25 meter. Daarmee won hij weliswaar het hoogspringen, maar Larssen kwam uiteindelijk vijf centimeter te kort voor de olympische limiet. Marjolein de Jong had aangekondigd op de 400 meter horden een limietpoging te doen. De atlete uit Alkmaar liet evenwel verstek gaan.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels