ALMERE (ANP) – De Nederlandse kampioenschappen badminton 2009 hebben de voorspelde finales gekregen. Zowel in het mannen- als vrouwenenkelspel treden zondag in de strijd om het goud de favorieten aan.
Dicky Palyama bereikte als eerste de finale, De veelvoudig titelhouder werd zaterdagavond in de halve eindstrijd voor het eerst op de proef gesteld. Lester Oey, als zesde geplaatst, was daarvoor verantwoordelijk. Hij bleef Palyama in beide games dicht op de hielen: 21-19 21-19. Eric Pang gunde Koen Ridder alleen in de eerste game enig uitzicht op een stunt: 21-16 21-7.
Bij de vrouwen voelde de als eerste geplaatste Judith Meulendijks alleen in de tweede game dreiging van de tot dusver verrassende Karina de Wit: 21-6 21-17. Yao Jie was in haar halve finale nog sneller klaar met Yik-Man Wong: 21-6 21-10.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.






















