Jink slaat in extra tijd toe tegen Aeternitas

  maandag 13 februari 2012 | 06:36 | Laatst bijgewerkt op: maandag 13 februari 2012 | 11:56

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Archieffoto Jink-speler Jerrold Riley in actie. foto: Ed van Alem

Archieffoto Jink-speler Jerrold Riley in actie. foto: Ed van Alem

CUIJK - De basketballers van Jink hadden gisteren een verlenging nodig om af te rekenen met Aeternitas uit Stramproij. Na vier kwarten was het 76-76. In de extra vijf minuten sloeg Jink toe. Het werd 86-80 voor de ploeg uit Cuijk. Jink won het eerste kwart en verloor de overige drie.

Aeternitas kwam in de slotseconden van de wedstrijd op gelijke hoogte. "Door een driepunter. De bal werd gegooid uit een onmogelijke hoek en ging er via het bord in", blikte coach Howard Gordon van Jink terug op een sensationeel eind van een volgens hem gemeen spannend laatste kwart. "Mijn spelers waren aangeslagen, maar hebben het op kunnen brengen om met snel spel de tegenstander te ontregelen. Aeternitas had een grote foutenlast, waardoor elke overtreding een vrije worp voor ons was. In de verlenging hebben we er vijf van de negen benut."

Aeternitas is een fysiek en potig team. Jink stelde daar veel goede schoten tegenover. Yorik Wulterkens was goed voor zeven driepunters. Topschutter met dertig punten was Jerrold Riley.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels