Capello weg als bondscoach Engeland

  woensdag 08 februari 2012 | 20:38 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 08 februari 2012 | 21:00

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
EPA

EPA

LONDEN - Fabio Capello is woensdag opgestapt als bondscoach van Engeland. Het is nog niet helemaal duidelijk waarom de Italiaan zijn functie heeft neergelegd. Engeland heeft zich onder zijn leiding geplaatst voor het EK voetbal komende zomer in Polen en Oekraïne.

Volgens persbureau AFP heeft Capello ontslag genomen vanwege het recente besluit van de Engelse voetbalbond (FA) om John Terry het aanvoerderschap van de nationale ploeg te ontnemen. De verdediger vanChelsea moet in juli voorkomen, na het EK voetbal, op verdenking van racisme. Hij zou tegenstander Anton Ferdinand (Queens Park Rangers) onheus hebben bejegend. Terry ontkent de beschuldigingen.

Volgens de FA kan Terry geen aanvoerder van Engeland zijn zo lang de strafzaak niet is afgerond.

De FA heeft het ontslag van Capello geaccepteerd. ,,Hij heeft zich altijd zeer professioneel gedragen'', liet FA-voorzitter David Bernstein weten. ,,Hij heeft het juiste besluit genomen. We danken hem voor zijn werk bij de Engelse ploeg en wensen hem veel succes in de toekomst.''

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels