Ben Sahar (links) viert een feestje met Oussama Assaidi en (nauwelijks zichtbaar) Rogier Meijer na de 2-2 van De Graafschap. foto Theo Kock
DOETINCHEM - Het liefst had Ben Sahar gisteren tegen half vijf een ereronde gelopen over De Vijverberg. Handhaving met De Graafschap in de eredivisie, handje opsteken naar de toeschouwers en dan zou de huurperiode van de Chelsea-spits in Doetinchem erop zitten.
Dat scenario ontvouwde zich zondag niet. De Graafschap ontliep na de 2-2 tegen Volendam directe degradatie, maar is veroordeeld tot de nacompetitie. En dus moet Sahar nog even in de Achterhoek blijven voetballen.
"Als we hadden gewonnen, was het ook nacompetitie geweest", aldus Sahar. "Maar gelukkig hebben we directe degradatie kunnen afwenden via een goede comeback. We moeten nu zien dat we klaar zijn voor de eerste wedstrijd. Dan dienen we in de juiste vorm te verkeren. Ik heb het hier naar mijn zin en hoop dat ik ook nog blij ben als het seizoen achter de rug is."
De 19-jarige Israëliër verhuisde in de winterstop van Londen naar Doetinchem. Hij kreeg meteen een basisplaats en maakte in de tweede seizoenshelft vijf treffers. Gisteren had daar gemakkelijk nummer zes bij kunnen komen. Sahar schoot al snel in de wedstrijd in het zijnet na een voorzet van Steve de Ridder. Ook twaalf minuten voor tijd leek Sahar te gaan scoren. Volendam-verdediger Gerry Koning raakte de bal echter eerder dan de spits van De Graafschap en punterde de bal achter zijn eigen doelman.
"We gingen samen naar de bal, ik denk dat hij er net wat eerder bij was", aldus Sahar. "Maar het maakt me niets uit dat ik niet scoorde. Voor ons was het een ongelooflijke belangrijke goal. Nee, ik wist niet hoe de stand bij Roda was. Ik heb me geconcentreerd op de wedstrijd en niet op het scorebord naar de tussenstanden gekeken."
Sahar kent de eerste divisie nauwelijks. "We hebben voor de beker tegen Dordrecht gespeeld (0-1, winst, red.). Dat was een moeilijke wedstrijd voor ons. Dordrecht moest het hebben van werkvoetbal en vocht voor iedere bal. Al die ploegen hebben het voordeel dat ze niets te verliezen hebben."
Zoals De Graafschap nog niet weet waar het volgend seizoen speelt (eredivisie of eerste divisie), zo ongewis is ook de toekomst van Sahar. De jonge Israëlische international staat nog tot medio 2010 onder contract bij Chelsea, maar weet niet of hij een toekomst heeft bij de Londense topclub. Met Didier Drog, Nicolas Anelka en de terugkerende Andrej Sjevtsjenko heeft hij veel concurrentie op Stamford Bridge.
"Iedere voetballer wil bij Chelsea spelen, maar je moet ook reëel blijven. Ik moet op mijn leeftijd zorgen dat ik veel speel en Chelsea heeft goede aanvallers of zal nog betere spitsen kopen. Ik weet niet of Chelsea me nog een jaar wil verhuren of dat de club me wil verkopen. Daar zal in de komende weken duidelijkheid over komen."
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.


Sorteer reacties






















