Denk en Zet moet beslissingsduel spelen

Auteur: door Anton Janssen |   maandag 21 februari 2011 | 16:14 | Laatst bijgewerkt op: maandag 21 februari 2011 | 16:28

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

VOLENDAM - Het lukte Denk en Zet zaterdag niet Volendam van de landstitel af te houden. De dammers uit Culemborg verloren in de elfde ronde voor de ereklasse met 13-7 en eindigen met 8 punten op de negende plaats. Ze moeten op 12 maart in een beslissingsduel tegen eersteklasser Lent hun plaats op het hoogste niveau verdedigen.

Denk en Zet begon in Volendam met twee verliespartijen: Derk-Jan Riesthuis verloor van de Afrikaan Tommy Mbongo, Ton van Adrichem van oud-wereldkampioen Slawa Tsjegoljev.

Alexander Boulatov scoorde aan bord 5 tegen Alexander Georgiev een verdienstelijk punt. Jan Peter Patist scoorde remise tegen Paul Sier, waarna John van den Borst voor de enige winst zorgde. Hij bekroonde aan bord 9 tegen Ramon Sakidin een voortreffelijk seizoen.

Pieter Steijlen trof aan bord 3 zijn oud-clubgenoot Evgueni Vatoetin: zij deelden de punten. Jan Riesthuis, invaller voor Kees van den Bosch, deed het aan bord 10 prima tegen Sijmen Hansen: remise.

Volendam nam definitief afstand via Jean-Marc Ndjofang die Ruesink klopte. Sjuul Verheij haalde aan bord 7 tegen de 350 ratingpunten hoger ingeschaalde Johan Wiering een knap punt.

Robert-Jan van den Akker ploeterde aan bord 1 tegen routinier Paul Oudshoorn en werd langzaam maar zeker van het bord gedrukt. De eindstand kwam daarmee op 13-7.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels