Denk en Zet – dat eerder twee punten pakte tegen Twente's Eerste en Damlust – staat na de derde zege met zes punten uit vier op een keurige vijfde plaats.
Ook zonder de vaste krachten Jeroen van den Akker en Jan Peter Patist was Denk en Zet veel te sterk voor de laagvlieger uit Lunteren. In deze van Culemborgse kant overtuigende wedstrijd droegen de invallers Henk Ruesink en Robert-Jan van den Akker met partijwinst hun steentje bij aan de alleszeggende uitslag.
De eerste winstpartij ging nog naar DES. Derk-Jan Riesthuis werd aan bord 2 na een slag naar dam van Erwin van Hierden met een erg slechte positie opgezadeld en verloor prompt.
Het thuisspelende Denk en Zet noteerde zes winstpartijen. Ruesink pakte aan bord negen de overwinning na een foutieve voortzetting van Ronald van de Beek. Pieter Steijlen gaf aan bord één invaller Arwin Lammers het nakijken: de kopman liet de stelling vastlopen.
Tjeerd Harmsma zag aan bord tien Hermen Kroesbergen in naderende tijdnood in de fout gaan en profiteerde met twee krachtzetten. Robert-Jan van den Akker speelde aan bord vijf tegen Harmjan Lammers de partij van de dag. Hij bracht met zijn rustige spel de overbuurman in tijdnood waarna het rekenwerk de winst bij Van den Akker bracht.
Sven Winkel kreeg aan bord acht in zijn partij tegen René Alderliesten een aanknopingspunt, een mooie basis voor schijf- en later partijwinst. Topscorer Alexander Boulatov had aan bord zes tegen Arjen Timmer prima aanvalsspel. De Wit-Rus weerlegde de slagzet van de DES-speler met een tegencombinatie. Die leidde tot doorbraak en een winnend eindspel.
De partij aan bord drie tussen Dik de Voogd en Aldert van Eck verliep gelijkwaardig: remise. Dat werd ook het resultaat van speler/trainer John van den Borst. Het voordeel van de grootmeester aan bord vier op Marcel Monteba in het eindspel was niet voldoende voor winst. Sjuul Verheij had aan bord zeven tegen Jaap van Hierden een goede stelling maar een misrekening kostte hem de partij.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.






















