'Als je wint is het niet erg om op de bank te zitten'

Auteur: door Bernard Groeneveld |   zaterdag 29 maart 2008 | 03:15 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 29 maart 2008 | 11:33

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Karin den Balvert wijdt zich de komende maanden volledig aan een bijzonder project voor gehandicapte sporters. foto Rianne den Balvert

Karin den Balvert wijdt zich de komende maanden volledig aan een bijzonder project voor gehandicapte sporters. foto Rianne den Balvert

ZEVENAAR - Met een overwinning op Sittardia hoopt Marjo Hugen morgen de hoofdmacht van OBW te verlaten.

De handbalsters uit Zevenaar staan voor het beslissende weekeinde in de regioklasse B. De Liemerse ploeg kan zich morgen in Zuid-Limburg in veiligheid brengen tegen het reeds gedegradeerde Sittardia. Mogelijk volgt er echter nog een staartje aan de competitie, indien een aantal teams gelijk eindigt.

Naast Hugen raakt OBW nog een steunpilaar kwijt. Karin den Balvert nam twee weken geleden tegen MHV'81 al afscheid met een 'flitsende' invalbeurt, zoals ze het zelf verwoordde.

Den Balvert (36) had er vrede mee dat ze in haar laatste wedstrijd weinig speeltijd kreeg. "Als je wint, is het niet erg om op de bank te zitten", zegt ze. "Als je verliest, ligt dat wel anders."

De tegenwoordig Amersfoortse speelde het grootste deel van haar carrière bij Groessen. Na vijf jaar De Treffers uit Krimpen aan den IJssel koos ze in 2004 bij haar terugkeer in de regio voor OBW. "Ik heb hier met heel veel plezier gespeeld, maar het is mooi geweest", licht Den Balvert haar besluit om te stoppen toe. Ze heeft het bovendien razend druk met het project 'Scoren voor gehandicapte sporters'.

Den Balvert, werkzaam als therapeute sport en bewegen in revalidatiecentrum De Hoogstraat in Utrecht, reist op 28 augustus samen met acht jonge, gehandicapte sporters voor een tiendaagse reis naar de Paralympische Spelen in Beijing. De bedoeling is dat het achttal in 2012 zelf meedoet aan de spelen voor gehandicapten. Op 18 april is er in Papendal een groot evenement om geld in te zamelen voor de gehandicaptensport en de reis in het bijzonder.

Ook Marjo Hugen (36) begon haar handballoopbaan bij Groessen. Zij stapte negen jaar geleden over naar de hoofdmacht van OBW. "Om te kijken waar mijn plafond lag. Ik liep meteen heel gemakkelijk mee", vertelt Hugen. "Het team is heel hecht. Onderling was er nooit strijd, zoals je bij sommige Arnhemse ploegen ziet."

Hugen speelt volgend seizoen in het tweede team. "Het spelletje is te leuk om er helemaal mee te stoppen", verklaart ze.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels