Vennemans bezorgt Union benauwde zege

  maandag 28 september 2009 | 11:40

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

NIJMEGEN - De mannen van Union hebben zich na een zwak eerste kwartier goed weten te herstellen. De hockeyers van Nijmegen wonnen knap van Klein Zwitserland.


Mannen overgangsklasse A

Kl. Zwitserland-Nijmegen 0-1

"We hebben deze week extra getraind op het uitspelen van een wedstrijd. Met resultaat", jubelde coach Frans Brands na de wedstrijd. In de zestiende minuut van de wedstrijd in Den Haag scoorde Bas Pernod uit een rebound van een strafcorner. De rest van de wedstrijd stond in het teken van het vasthouden van de voorsprong. Daarbij was een hoofdrol weggelegd voor keeper Frans van Hofwegen. Hij hield met fraaie reddingen de nul. "Het team heeft keihard gewerkt. In de tweede helft hadden we nog kansen, maar die werden niet meer gemaakt", aldus Brands.

Overgangsklasse B

HIC-Union 2-3

Union begon zwak aan zijn wedstrijd in Amstelveen. "Het leek of we nog niet wakker waren" , zei coach Tijn van de Venne. In de zevende minuut kwam het team op achterstand. Na een kwartier stond het 2-0. Voor rust maakte Bram Vennemans met een veldgoal 2-1.

Na rust kwam Union feller uit de startblokken. Op voorgeven van Luuk Evers scoorde Vennemans de gelijkmaker. Union behield de rest van de wedstrijd het overwicht. Pas vlak voor tijd kwam de verlossing. Sjoerd Joosten haalde een strafcorner, die door Vennemans werd benut.

Vrouwen overgangsklasse

Huizen-Union 1-0

"We liepen grote delen van de wedstrijd achter de feiten aan", moest coach Pancho van den Broek van de vrouwen van Union bekennen. Het team had geen gelukkige wedstrijd in Huizen. Uit de rebound op een strafcorner werd het na een kwartier 1-0. Dat bleef zo.

"In de tweede helft waren we wel beter. Op basis daarvan was een gelijkspel terecht geweest", vond de coach. De eerste helft maakte echter het verschil.

QZ-Alecto 0-2

"We hadden de nodige kansen tegen Alecto, maar als je die niet benut wordt het lastig" , was het oordeel van QZ-coach Boaz Janssen. Zijn team was de aanvallende partij. De aanvallen strandden echter allen. Zelfs een strafbal werd gemist. De Leidse gasten gingen effectiever met hun kansen om. Ze hoefden maar een paar keer in de cirkel te komen om twee goals te procuceren, die genoeg waren voor de zege. "Organisatorisch was het wel goed, maar we geven te veel weg."

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels