Groningse economen voorspellen vier keer goud

  maandag 25 januari 2010 | 11:01 | Laatst bijgewerkt op: maandag 25 januari 2010 | 12:53

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

GRONINGEN (ANP) - Nederland wint bij de Olympische Winterspelen van Vancouver vier gouden medailles. Dat is althans de voorspelling van de Groningse economen Gerard Kuper en Elmer Sterken. Ze baseren zich op een rekenmodel waarin variabelen zoals het inkomen per hoofd van de bevolking, de bevolkingsomvang, het thuisvoordeel en WK-uitslagen een rol spelen.

Kuper en Sterken publiceerden hun voorspellingen in het economenvakblad Economisch Statistische Berichten. In totaal zou Nederland uitkomen op elf medailles (vier maal goud, vier zilver en drie brons) waarmee de tiende plaats in het medailleklassement zou worden behaald. De economen denken dat Duitsland de succesvolste natie zal zijn in Vancouver.

Kuper en Sterken voorspellen sinds 2002 de medailleklassementen van de olympische evenementen. Kuper: ,,Voorspellingen zijn gebaseerd op resultaten uit het verleden. Uitkomsten wijken daar van af door mee- of tegenvallers. Onze voorspellingen voor het gehele medailleklassement zijn beter gebleken dan die van collega's die vergelijkbare modellen gebruiken.''

Voor Salt Lake City (2002) was de prognose zeven medailles (2-2-3), het werden er acht: drie gouden en vijf zilveren. Vier jaar geleden in Turijn hielden de economen het opnieuw op zeven medailles: 2-3-2. Het werden er ook nu meer: drie goud, twee zilver, vier brons.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels

Weblog OS

Vancouver