'Slimmigheidje' dreigt schaatsers nationaliteit te kosten

  zaterdag 07 november 2009 | 11:47 | Laatst bijgewerkt op: maandag 09 november 2009 | 19:06

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Arjan Stroetinga.foto Vincent Jannink/ANP

Arjan Stroetinga.foto Vincent Jannink/ANP

BERLIJN - Vier schaatsers dreigen hun Nederlandse nationaliteit kwijt te raken. Rob Hadders, Robert Bovenhuis, Arjan Stroetinga, Jorrit Bergsma en Christijn Groeneveld willen zich door naturalisatie tot Kazach plaatsen voor de ploegenachtervolging op de Olympische Spelen van Vancouver. De vier waren een procedure gestart in de overtuiging dat ze een dubbele nationaliteit zouden behouden.

De vreemdelingenpolitie van Amsterdam heeft bij de KNSB documenten ingezien van de vier. Een woordvoerder van de schaatsbond bevestigt de berichtgeving hierover in dagblad Trouw van zaterdag.De KNSB kreeg de documenten onlangs van de Kazachse schaatsbond. Als blijkt dat de gegevens echt zijn dan hebben de schaatsers momenteel geen geldige verblijfsstatus. De Nederlandse wet bepaalt namelijk dat iemand die vrijwillig van nationaliteit wisselt het recht op het Nederlanderschap verliest.

De vijf, van wie Bovenhuis is afgehaakt, waren daarvan niet op de hoogte, zo meldt Trouw. De schaatsers zou zijn voorgehouden dat ze een dubbele nationaliteit konden aanhouden.

Bij de NK afstanden mochten de schaatsers vorige week niet deelnemen, omdat ze nu een Kazachs paspoort hebben. Bovenhuis zegt echter nooit een officieel document te hebben getekend.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Als je met een Kazachstaanse vrouw trouwt mag je je nederlandse pas wel houden. Dus ze moeten supersnel met een kazachse trouwen. Nou die willen wel. En dan lekker naar nederland. Krijgt zij ook een Nederlandse pas.
Chris - 09-11-2009 | 19:06
@Tinus,

(Nep) Tinus,

Ik heb een tijdje geleden ook al eens gereageerd op (mis-) (ge-) bruik van de naam Tinus, en aangegeven dat je een andere naam aan moet nemen! Je reageert nu onder mijn naam, en dat wordt vervelend omdat ik geen verantwoordelijkheid neem voor jouw reacties. Wees sportief en gebruik je eigen naam of gebruik een toevoeging zodat iedereen kan zien dat jou reacties niet de mijne zijn.
Tinus (de echte) - 09-11-2009 | 11:03
Jongens doe niet zo dom je kunt gewoon je Nederlands paspoort behouden je hoef alleen mar te zeggen ik niet begrijpen alles kom goed.ikke niet weten dan lun je in buitenlandse dienst gaan tegen woordig palesteinen gaan uitmoorden en als nieuwe Nederlander Nederlnders vermoorden en in de bajes op onze belastingkosten studeren voor advocaat
nu is dat laatste niet zo vreemd want er zijn advocaten die net zo crimineel zijn als hun klanten.
piet - 09-11-2009 | 10:56
Rob Hadders,
Robert Bovenhuis,
Arjan Stroetinga,
Jorrit Bergsma en
Christijn Groeneveld

Dat zijn er toch 5???

Van mij mag er voor sporters een uitzondering worden gemaakt. Gewoon twee nationaliteiten en binnen 3 maanden na de Olympische Spelen uitgeschreven zijn. Belastingen gewoon laten doorgaan, want daar draait het hier in Nederland toch om?
Rinke - 09-11-2009 | 01:25
Misschien eerst nadenken en dan doen?
Als je graag als Kazach wilt schaatsen moet je ook de gevolgen accepteren.
Mark - 08-11-2009 | 15:57

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels