Tennissters Tsjechië op koers in Fed Cup

  zondag 05 februari 2012 | 16:17

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten

STUTTGART - De tennissters van Tsjechië hebben zondag ten koste van Duitsland de halve finales bereikt van de Fed Cup. De titelverdediger in de wereldgroep kwam dankzij de winst van Petra Kvitova op Sabine Lisicki (6-7 6-4 6-1) op een niet meer te achterhalen 3-0-voorsprong.

Zaterdag had Iveta Benesova al gewonnen van Lisicki en was Kvitova te sterk geweest voor Julia Görges. Tsjechië krijgt in de halve finale te maken met Oekraïne of Italië.

Ook Rusland bereikte de laatste vier. De beslissende zege in de tweekamp met Spanje werd geboekt door Svetlana Koeznetsova. Ze had drie sets nodig tegen Silvia Soler-Espinosa: 6-2 4-6 6-3. Eerder op de dag had Carla Suarez Navarro met winst (6-0 6-3) op Nadia Petrova de Spaanse vrouwen weer wat hoop gegeven.

Zaterdag had Koeznetsova al gewonnen van Suarez Navarro en was Maria Sjarapova te sterk geweest voor Soler-Espinosa. Rusland wordt gekoppeld aan België of Servië.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels