Maartje Basten kan leven met tweede plaats

  woensdag 18 maart 2009 | 02:46 | Laatst bijgewerkt op: woensdag 18 maart 2009 | 09:27

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
CUIJK - De elfjarige tennisster Maartje Basten uit Cuijk is afgelopen weekeinde in haar leeftijdscategorie tweede geworden bij de Nationale Overdekte Jeugdkampioenschappen.
In de finale van dat toernooi, dat in Rotterdam werd gespeeld, moest de als tweede geplaatste Basten het afleggen tegen Britt Schreuder uit Vught.

Het Brabantse onderonsje eindigde in een 6-3, 7-5 overwinning voor Schreuder. "Daar baalde ik in het begin wel even van", zegt Basten, die tijdens de vier eerdere ontmoetingen met Schreuder telkens aan het langste eind had getrokken. "Maar mijn tegenstandster was écht heel goed. Ze was in topvorm. En de tweede plaats is ook mooi."

Basten begon in Rotterdam erg overtuigend. Met 6-0, 6-1 veegde ze Anouk van der Kolk van de baan in de eerste ronde. Marleen Habes kon in de achtste finale ook niet op tegen de Cuijkse, die haar met 6-3, 6-2 versloeg. In de kwartfinale haperde het even bij Basten. Nadat ze de eerste set na een tiebreak moest afstaan aan Lisa Marrée, herpakte ze zich: 6-2, 6-3. "Die dag was ik best gespannen", zegt Basten over de nipte zege op Marrée. "Ik wilde namelijk heel graag bij de laatste vier komen." Eenmaal in de halve finale, ging het weer vlot: de als zevende geplaatste Claire Verwerda werd door Basten naar huis gestuurd (6-2, 6-3).

Later deze maand komt Basten in actie in Boxmeer, waar ze deelneemt aan zogeheten categorie vier en vijf toernooien. Voor senioren, welteverstaan. "Het is goed om zo'n toernooi tussendoor te spelen", vindt Basten, die binnenkort waarschijnlijk met de Nederlandse jeugdploeg naar Oostenrijk vertrekt voor een reeks wedstrijden.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels