KNGU wil gesprek met boze ex-turnsters

  zaterdag 03 september 2011 | 21:12

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Frank Louter is het voornaamste onderwerp in het gesprek met de ex-turners. Foto ANP

Frank Louter is het voornaamste onderwerp in het gesprek met de ex-turners. Foto ANP

LEKKERKERK – Gymnastiekbond KNGU gaat op korte termijn een gesprek aan met Renske Endel, Verona van de Leur, Gabriëlla Wammes en Suzanne Harmes.

De vier ex-turnsters deden afgelopen week, onder meer in het blad Helden, hun beklag over de behandeling die zij kregen van hun coaches, onder wie oud-bondscoach Frank Louter. Er zou sprake zijn geweest van mentale en soms ook fysieke mishandeling. „Kennelijk voelen zij zich in het verleden niet serieus genomen. Daarover wil ik met ze praten”, zei interim-topsportmanager Ad Roskam zaterdag in Lekkerkerk bij een turninterland.

De ’praktijken’ speelden zich af ruim 10 jaar geleden toen Nederland in het vrouwenturnen grote sprongen maakte. Louter legde de beschuldigingen zaterdag in AD Sportwereld naast zich neer. „Er is destijds ook met medewerking van NOCNSF een onderzoek geweest”, vertelde Roskam. Dat heeft niet tot sancties geleid: Louter is nog steeds actief als coach van Pro Patria. „Een gesprek lijkt me nuttig, misschien vragen ze zich af of er met de resultaten iets gedaan is.”

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels