Fontijn troeft De Jong af in finale

  zondag 15 januari 2012 | 14:01 | Laatst bijgewerkt op: zondag 15 januari 2012 | 14:08

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Boksster Nouchka Fontijn (L) won de eerste slag van Marichelle de Jong. foto ANP

Boksster Nouchka Fontijn (L) won de eerste slag van Marichelle de Jong. foto ANP

SOMBOR – Boksster Nouchka Fontijn heeft de eerste slag in de strijd om een WK-ticket en om olympische kwalificatie tegen Marichelle de Jong gewonnen.

De 24-jarige Schiedamse en haar negen jaar oudere rivale uit Waddinxveen stonden zondag in de finale van de First Nations Cup in het Servische Sombor tegenover elkaar. Fontijn zegevierde in de olympische klasse tot 75 kilogram op punten: 10-5.

Na de eerste ronde van 2 minuten was de stand nog gelijk (1-1). Via 4-2 en 6-4 stelde Fontijn, langer en zwaarder dan De Jong, de belangrijke zege veilig. „Het was geen mooie partij”, bekende de nummer 2 van het EK vorig jaar in Rotterdam.

„Het was rommelig, met over en weer een beetje duwen en trekken. We lagen ook af en toe op de grond. Het zal wel een beetje met de spanning te maken hebben gehad. Het was toch voor ons allebei een beladen wedstrijd. Ik kon Marichelle gaandeweg steeds beter met links op afstand houden en kon ook vooral met links mijn punten pakken. Uiteindelijk ben ik blij en tevreden met deze winstpartij.”

Fontijn, met oud-kampioen Arnold Vanderlyde in haar hoek, had tijdens het driedaagse vrouwentoernooi eerder afgerekend met de Nieuw-Zeelandse Whaangh (9-0) en de Spaanse Maria Garcia (ook 9-0). Die laatste opponente stond vijfde op de wereldranglijst. „Dat was dus ook een nuttige zege. Daarmee heb ik weer de nodige punten gepakt”, concludeerde Fontijn voldaan.

De Jong stapte na haar Europese titel vorig jaar oktober in de niet-olympische categorie tot 69 kilogram over naar de hogere categorie waarin Fontijn al enige jaren furore maakt. De boksbond mag maar één deelneemster per klasse naar de WK in mei in China sturen waar ook de olympische tickets worden verdeeld. In de persoonlijke strijd met De Jong begon Fontijn na de EK al met een voorsprong aan het kwalificatietraject op grond van haar prestaties in het verleden. Na haar triomf in Sombor heeft de Schiedamse studente haar leidende positie aanzienlijk verstevigd.

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels