LIVERPOOL – Mikos Salminen is zaterdag tijdens het wereldbekertoernooi van Liverpool derde geworden in de klasse tot 60 kilogram. De Nederlandse judoka, nog nooit eerder zo ver gekomen, versloeg in de partij om brons de Fransman Issam Nour met klein verschil, yuko.
Salminen werd, na zeges op de Duitser Danny Paul Kiel en de Braziliaan Felipe Kitadai, naar de herkansing verwezen door de Sloveen Matjaz Trbovc. Hij bereikte vervolgens de medaillestrijd ten koste van de Marokkaan Yassine Moudatir door na anderhalve minuut een vol punt te maken.
Jasper de Jong (-66 kg) belandde in Engeland naast het erepodium. Hij eindigde door een afsluitende nederlaag tegen de Pool Tomasz Kowalski als vijfde. De Jong opende het evenement met overwinningen op de Spanjaard Gar Uriarte (ippon) en de Fransman Julien Ottaviani (yuko). De Belg Jasper Lefevere stuurde hem naar de herkansing. Daarin was de Nederlander, met een ippon vlak voor tijd, nog wel te sterk voor de Spanjaard David Ramirez.
Neal van de Kamer (-73 kg) verloor in de eerste ronde met een yuko van de Fransman Jordan Amoros en kwam niet in aanmerking voor een herkansing.
© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.



Sorteer reacties



















