Vitesse ontwaakt te laat en verliest bij PSV

  vrijdag 27 januari 2012 | 21:59 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 28 januari 2012 | 00:17

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Tim Matavz (rechts) scoort de openingstreffer voor PSV, Guram Kashia is te laat. Foto: ANP Pro Shots

Tim Matavz (rechts) scoort de openingstreffer voor PSV, Guram Kashia is te laat. Foto: ANP Pro Shots

EINDHOVEN - Vitesse heeft ook de tweede wedstrijd van 2012 verloren. Na de onthutsende nederlaag tegen NEC (0-1) ging de ploeg van trainer John van den Brom vrijdagavond tegen de nieuwe koploper PSV met 3-1 onderuit.

Nadat PSV via Tim Matavz (1-0 ruststand) en Dries Mertens op 2-0 was gekomen sloeg Vitesse vijf minuten voor tijd terug via Mike Havenaar. Die was in de 81ste minuut in het veld gekomen voor Kashia en kopte de bal na een goede actie en dito voorzet van Renato Ibarra achter Isaksson: 2-1. Het slotakkoord was voor PSV; Stanislav Manolev bracht de zege uit een counter definitief in Eindhovense handen: 3-1.

Pas in de tweede helft begon Vitesse te voetballen. Alexander Buttner was met een enorme knal van 25 meter al dicht bij een goal geweest, maar hij raakte de paal. In de 72ste minuut liet Kalas zich echter blokken en kreeg Mertens vrije doortocht. De voormalig pupil van Vitesse-trainer John van den Brom (bij AGOVV) schoot schitterend raak: 2-0. Het slotoffensief leverde Vitesse een kleine beloning op in de vorm van de 2-1 van Havenaar. Manolev maakte aan alle onzekerheid een einde in de extra tijd.

Beide ploegen maakten er voor rust helemaal niks van. In de 32ste minuut was PSV op voorsprong gekomen. Zakarya Labyad van PSV werd geen strobreed in de weg gelegd en mocht van 25 meter vrij uithalen. Doelman Piet Velthuizen verwerkte de bal knullig zodat Matavz hem kon oppikken. Die kapte aanvoerder Guram Kashia veel te simpel uit en scoorde 1-0.

Grote kansen had PSV helemaal niet gehad. De thuisploeg speelde zwak en zonder veel dreiging, maar profiteerde van de Arnhemse blunder. Vitesse was zelf in de 4de minuut bijna op 0-1 gekomen. Marco van Ginkel passeerde doelman Isaksson, maar Marcelo redde op de doellijn. Ook spits Marcus Pedersen was er dicht bij. Hij draaide in de 21ste minuut handig weg, maar gleed onderuit. Daarom kon hij de bal niet binnen tikken.

Trainer John van den Brom zorgde voor de wedstrijd voor een enorme surprise. Hij hield de veelbesproken Jonathan Reis en de van Chelsea gehuurde Patrick van Aanholt op de bank. Van den Brom gooide na de volledig mislukte start van 2012 tegen NEC (kansloze 0-1 in GelreDome) alles weer om. Hij stapte af van het tweespitsen-systeem en keerde terug naar zijn vertrouwde 4-3-3.

Dat kostte de niet volledig fitte Reis een plaats in de basis. Van den Brom koos Pedersen, die werd geflankeerd door Giorgi Chanturia en Renato Ibarra. Achterin bleek Guram Kashia fit genoeg voor een basisplaats. Michihiro Yasuda verdween naar de bank.

Jonathan Reis, hartstochtelijk uitgefloten door zijn vroegere fans bij PSV, kwam in de 65e minuut voor Pedersen. De Brazilaan probeerde het met vrije trappen, maar kon zijn reputatie als doelpuntenmaker nog niet waarmaken.

PSV-Vitesse (3-1): 32. Matavz 1-0; 72. Mertens 2-0; 84. Havenaar 2-1; 90+. Manolev 3-1

Gele kaarten: Van der Heijden, Buttner (Vitesse), Labyad, Manolev (PSV)

Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 34.000

Opstelling Vitesse: Velthuizen; Van der Struijk, Kashia (81. Havenaar), Kalas, Büttner, Van Ginkel, Aborah, Van der Heijden (72. Van Aanholt); Ibarra, Pedersen (65. Reis), Chanturia.

PSV: Isaksson; Manolev, Marcelo, Derijck (60. Bouma), Willems (88. Wuytens); Wijnaldum, Toivonen, Strootman; Labyad, Matavz, Mertens (77. Lens).

© Gelderlander 2012, op dit artikel rust copyright.

 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Wat een gemekker tegen elkaar.
Haha jullie hebben verloren en wij lekker niet.
En volgende week is het andersom, jullie hebben verloren en wij lekker niet.
Pfff, wanneer worden jullie eens volwassen?
Ivo - 30-01-2012 | 09:36
Gewoon Havenaar in de basis laten starten en pedersen in de uitverkoop gooien, dan komt het vanzelf goed !
John - 30-01-2012 | 04:05
wat begrijp ik nou niet van die Nijmegenaren spelen ze al in de top 3 want hun commentaar doet dat vermoeden. hahahahaha Hebbben ze de 3 plek ooit gehaald hahahahaha. wach ik kom niet meer bij volgens mij hebben ze de carnaval al in de kop zitten daaro hahahahaha
piet - 29-01-2012 | 22:13
@arjan

Gelukkig ben jij een fan van een troosteloze club uit nijmegen die nog nooit van hun leven ambitie hebben gehad ! Daarbij is goed lezen een groot probleem in havanna aan de waal, want Vitesse wil meespelen om het kampioenschap en hebben niet gezegd dat ze dan kampioen zijn !
Gerard - 29-01-2012 | 16:32
@ Arjan
Wat leestekens zou je 'verhaal' wat glans geven .
Maar vergeet niet dat Vitesse bezig is om te groeien. Verwacht je nou werkelijk dat Vitesse in een paar maanden zich kan meten met Ajax, PSV, FC Twente, AZ en Twente? Dat heeft niemand geroepen namelijk.

Ik heb een dapper Vitesse gezien tegen PSV (heb alleen de samenvatting gezien). Jammer dat onze voorhoede nog niet compleet en fit is, wie weet had er dan een stunt ingezeten tegen ze.

Iedereen weet dat Vitesse een moeilijk programma heeft de komende weken, maar dat geeft ook aan dat er een periode komt met ploegen die een maatje te klein zijn voor Vitesse. Denk aan VVV, Excelsior, RKC en dergelijke. Tegen dit soort teams moet Vitesse de punten pakken. Dat was voorheen anders. De overige teams moet Vitesse minimaal gelijkwaardig zijn om mee te kunnen doen om een plekje in de play-offs.
Steven - 29-01-2012 | 15:13

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Reacties van bezoekers op artikelen op deze site zijn meer dan welkom.

Echter: reacties die kwetsend, onnodig grof of beledigend zijn worden niet

geplaatst.

Klik voor de uitgebreide versie van de spelregels